Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
24.03.2020 09:06

Robyg chce nabywać działki na wszystkich swoich rynkach w 2020 r.

Robyg zamierza rozszerzać zasoby gruntów na wszystkich rynkach działania w 2020 r., poinformował prezes Eyal Keltsh.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jednym z ważniejszych wyzwań dla deweloperów będzie pozyskiwanie banków ziemi - już teraz przewagę mają największe podmioty, które są w stanie podpisywać umowy na duże tereny. [...] W 2020 roku Robyg będzie nadal rozszerzał zasoby gruntów na wszystkich rynkach działania. Na rok 2020 przewidujemy ustabilizowanie kosztów materiałów i prac budowlanych - co powinno sprzyjać utrzymaniu cen na poziomach zbliżonych do 2019 roku" - powiedział Keltsh, cytowany w komunikacie.

"Wybuch koronawirusa, z jakim mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku tygodni, wpływa na życie ludzi i gospodarkę. Postępujemy zgodnie z wytycznymi rządu i staramy się zminimalizować ryzyko dla naszych klientów i osób prywatnych - z wykorzystaniem technologii oraz innych dostępnych środków. Na tym etapie uważnie monitorujemy rozwój sytuacji i staramy się minimalizować wpływ tych wydarzeń na działalność Grupy Robyg" - dodał wiceprezes.

W 2019 r. grupa zainwestowała w bank ziemi w czterech miastach - Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu ponad 330 mln zł. Dzięki temu ma potencjał budowy około 16 500 mieszkań.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2019 r. Robyg zakontraktował ok. 2 570 lokali.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

W panicrKażdy za bezcen sprzeda ziemię lub zamieni na lekarstwa. Bogaty zawsze wygrywa

Rozwiń komentarze (1)