Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
24.03.2020 08:59

Robyg miał 1,12 mld zł przychodów i 178 mln zł zysku netto w 2019 r.

Grupa Robyg odnotowała 1,12 mld zł przychodów i 178 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r., podała spółka. Zysk netto ogółem wyniósł 202 mln zł. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rok 2019 był dla Grupy Robyg kontynuacją dotychczasowej, aktywnej działalności deweloperskiej, przy wsparciu silnego inwestora strategicznego Bricks Acquisitions Limited - z Grupy The Goldman Sachs Group Inc. Grupa Robyg w 2019 roku istotnie zwiększyła geograficzny zakres działania - weszliśmy na rynek poznański i rozszerzyliśmy zakres działania we Wrocławiu. Tym samym działamy w czterech kluczowych miastach w Polsce. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki - obecnie w ofercie znajduje się ok. 1 200 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 16 500 mieszkań. Rynek deweloperski jest coraz bardziej wymagający - zarówno ze względu na regulacje i wymogi prawne, jak też finansowe. Jednym z ważniejszych wyzwań dla deweloperów będzie pozyskiwanie banków ziemi - już teraz przewagę mają największe podmioty, które są w stanie podpisywać umowy na duże tereny" - powiedział wiceprezes Eyal Keltsh, cytowany w komunikacie.

"W 2019 roku Robyg kontynuował także aktywność na rynku kapitałowym. Z sukcesem zrealizowana została oferta publiczna obligacji niezabezpieczonych serii PC o łącznej wartości 100 mln zł. Była to trzecia emisja obligacji w trybie oferty publicznej" - dodał wiceprezes.

W 2019 r. grupa miała w budowie 5 900 lokali w 3 miastach i zainwestowała w bank ziemi w 4 miastach - Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu ponad 330 mln zł. W analizowanym okresie Robyg wprowadził do sprzedaży 3 215 mieszkań, podano także.

W 2019 r. Robyg zakontraktował 2 570 lokali netto w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Oznacza to przekroczenie celu założonego na rok na poziomie ok. 2 300 lokali. Grupa Robyg uznała w przychodach około 2 850 lokali, przypomniano.

"Robyg wprowadził do oferty nowy format mieszkań - mikroapartamenty Modern Space w sąsiedztwie projektu City Sfera w warszawskich Włochach. W 2 budynkach Modern Space znajdą się 402 lokale o metrażach od 17 - 39 m2. [...] Lokalizacja w pobliżu ośrodków biznesowych to także wyjątkowa okazja inwestycyjna. Możliwość wykończenia pod klucz i odpisania podatku VAT to kolejne atuty Modern Space. To doskonała inwestycja pod względem lokowania kapitału - pierwsza oferta mieszkań w Warszawie, w najbardziej poszukiwanym małym metrażu, z tak wysokim standardem budynku i pakietem usług dodatkowych" - przypomniano także.

Wśród innych kluczowych wydarzeń w 2019 roku Robyg umieścił m.in.:

- intensyfikację działalności we Wrocławiu - grupa wprowadziła do sprzedaży łącznie 296 lokali,

- uruchomienie nowych inwestycji w Warszawie: Mój Ursus, Praga Arte, City Sfera (Włochy), Apartamenty Królewskie (Wilanów), Życzliwa Praga (Tarchomin),

- rozpoczęcie nowej inwestycji w Gdańsku - Park Południe oraz wprowadzenie do sprzedaży wielu kolejnych etapów w realizowanych projektów

- uzyskanie certyfikatu BREEAM In-Use International na poziomie 'Excellent' dla budynku biurowego Robyg Business Center w warszawskim Wilanowie.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Był notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od 2010 r. do 2018 r. W 2019 r. Robyg zakontraktował 2 570 lokali.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz