Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
12.08.2020 11:24

Ronson: Celem jest zwiększenie sprzedaży mieszkań r/r w 2020 r.

Celem Ronsona na bieżący rok jest sprzedaż mieszkań na poziomie wyższym niż rok wcześniej (gdy sprzedał 761 lokali), przy założeniu, że sytuacja rynkowa nie pogorszy się, poinformował wiceprezes, dyrektor sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nasz plan - zakładając, że sytuacja związana z pandemią będzie bez zmian, co jest nie 'super dobre' ale pozwala prowadzić nasz biznes - to sprzedaż w 2020 r. nieco lepsza niż w 2019. To jest wizja i plan zarządu" - powiedział Gutowski podczas konferencji prasowej online.

Wskazał, że sprzedaż mieszkań w II kwartale była najsłabsza w kwietniu i z miesiąca na miesiąc poprawiała się tak, że w czerwcu była na poziomie "prawie jak sprzed pandemii".

"Z lipca też jesteśmy dość zadowoleni, był porównywalny do czerwca. Choć to są wakacje, sprzedaż jest całkiem niezła" - dodał Gutowski.

W II kw. Ronson sprzedał 149 lokali, w całym I półroczu - 426. Rok wcześniej było to odpowiednio 171 i 448.

"Przyszłość nie jest tak optymistyczna, jak ocenialiśmy na początku roku, ale wciąż wygląda dobrze. We wczesnym wrześniu rozpoczynamy kolejne fazy w projektach Miasto Moje i Ursus Centralny, co pomoże sprzedaży w pozostałej części roku" - wskazał Gutowski.

W prezentacji spółka podała, że planem na pozostałą część roku jest rozpoczęcie budowy ok. 331 lokali i ukończenie budowy 433. Zarząd zastrzega, że uruchamianie budów będzie uzależnione od sytuacji rynkowej.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 761 lokali, a przekazała 658. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 232,62 mln zł w 2019 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2020

tadyKaryny i Sebiksy juz czekają na spadek na nieruchomościach, są pewni ze przy zerowych stopach ,podwyżkach na wszystkim to właśnie mieszkaniówka się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)