Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ronson Development zrealizował ostatnią opcję kupna dot. Novej Królikarni

0
Podziel się

Ronson Development zrealizował trzecią i ostatnią opcję kupna dotyczącą projektu Nova Królikarnia powstającego na warszawskim Mokotowie, za cenę 9,9 mln zł, podała spółka.

Ronson Development zrealizował ostatnią opcję kupna dot. Novej Królikarni
bEpUntmJ

"W ramach tego projektu zrealizowane i niemal w całości sprzedane zostały już etapy obejmujące w sumie 179 lokali w kameralnej zabudowie wielorodzinnej i jednorodzinnej o łącznej powierzchni użytkowej 16 100 m2. Obecnie w budowie znajduje się 18 domów o łącznej powierzchni użytkowej 3 600 m2 oraz 77 apartamentów w willach miejskich o łącznej powierzchni użytkowej 7 800 m2" - czytamy w komunikacie.

W przygotowaniu są także kolejne etapy inwestycji zakładające budowę apartamentów i domów o łącznej powierzchni 11 000 m2.

"Mimo zawirowań w życiu społecznym i gospodarczym spowodowanych epidemią koronawirusa, wszystkie nasze projekty realizujemy bez zakłóceń, a bardzo dobra sytuacja finansowa i płynnościowa Ronson Development pozwala nam również myśleć o dalszym rozwoju. W ubiegłym tygodniu zawarliśmy przedwstępną umowę nabycia nowej działki w Poznaniu, a teraz sfinalizowaliśmy zakup ostatniego etapu projektu Nova Królikarnia w Warszawie" - powiedział prezes Ronson Development Boaz Haim, cytowany w materiale.

bEpUntmL

"Nova Królikarnia to projekt wyjątkowy nie tylko z uwagi na jego unikalną, zatopioną w zieleni lokalizację w sercu Starego Mokotowa, lecz również ze względu na jego znaczenie dla wyników finansowych spółki. Począwszy od 2018 roku, w miarę oddawania do użytku kolejnych etapów Novej Królikarni, projekt ten ma znaczący udział w przychodach i zyskach Ronson Development" - dodał.

Wiosną 2018 roku Ronson Development odkupił od Global City Holdings kilka pierwszych etapów inwestycji wraz z infrastrukturą towarzyszącą za łączną cenę 83,8 mln zł, a ponadto zawarł umowę trzech opcji nabycia pozostałych etapów za łączną cenę 78,9 mln zł. Pierwsze dwie opcje o wartości 33,9 mln zł i 35,1 mln zł zostały zrealizowane odpowiednio w kwietniu i październiku 2019 roku. Płatności zostały przy tym rozłożone na korzystne dla spółki raty. Teraz Ronson Development zrealizował trzecią i ostatnią opcję o wartości 9,9 mln zł. Spółka jednocześnie zapłaciła ostatnią ratę za opcję drugą i pełną cenę za opcję trzecią. Z całej transakcji do uregulowania pozostaje jedynie ostatnia rata za opcję pierwszą w wysokości 10 mln zł, płatna w październiku 2020 r., przypomniano.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 761 lokali, a przekazała 658. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 232,62 mln zł w 2019 r.

bEpUntnm
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)