Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
26.03.2020 15:22

Rząd chce odstąpić od sporządzenia wieloletniego planu finansowego w 2020 r.

Odstąpienie w tym roku od sporządzenia wieloletniego planu finansowego państwa zakłada projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu COViD, który właśnie trafił do Sejmu. Minister finansów przedstawi jedynie założenia budżetu państwa na 2021 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W roku 2020 nie sporządza się wieloletniego planu finansowego państwa. [...] Minister finansów przedstawia Radzie Ministrów założenia projektu budżetu państwa na rok 2021" - to jeden z zapisów nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Strona rządowa, w terminie do dnia 10 maja każdego roku, przedstawia Radzie Dialogu Społecznego wieloletni plan finansowy państwa zawierający Aktualizację Programu Konwergencji; plan ten określa wstępną prognozę podstawowych wielkości makroekonomicznych stanowiących podstawę do prac nad projektem ustawy budżetowej na rok następny.

Zgodnie z projektem nowelizacji, strona rządowa ma skierować do Rady Dialogu Społecznego założenia projektu budżetu państwa na rok 2021 do 31 lipca 2020 r. Dotychczas - zgodnie z obecnymi regulacjami - strona rządowa przedstawiała założenia projektu budżetu na rok następny do 15 czerwca (wynikało to z przepisów ustawy z 24 lipca 2015 r. o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego).

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz