Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o działach administracji

0
Podziel się

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej, zakładający modyfikację struktury tych działów, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o działach administracji
bDIFjXNN

"Struktura administracji rządowej została dostosowana do zrekonstruowanej Rady Ministrów, będącej odpowiedzią na czasy, z którymi wiążą się wyzwania wywołane COVID-19. Chodzi o zwiększenie efektywności, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów działania administracji rządowej. Zoptymalizowana została także struktura funkcjonowania administracji uwzględniająca konieczność zapewnienia racjonalnego i efektywnego wykorzystania kadry urzędniczej" - czytamy w komunikacie.

Poprzednia nowelizacja została zawetowana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Projekt zakłada modyfikację struktury działów administracji rządowej.

bDIFjXNP

Zaproponowano przepisy zmierzające do podniesienia poziomu tworzonego prawa przez usystematyzowanie zagadnień dotyczących funkcjonowania podmiotów stanowiących organ opiniodawczo-doradczy Rady Ministrów, czy podległych prezesowi Rady Ministrów. Chodzi o podmioty, których zadaniem jest dbanie o spójność systemu prawa, podano także.

Wprowadzono zmiany dotyczące obsługi Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów w zakresie opracowywania analiz dotyczących kluczowych polityk publicznych.

Nowe przepisy mają wejść w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, z wyjątkiem niektórych artykułów, które zaczną obowiązywać z dniem ogłoszenia.

bDIFjXOq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(0)