Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

S&P podtrzymał długoterminowy rating A- Polski, perspektywa stabilna

1
Podziel się:

Warszawa, 13.04.2019 (ISBnews) - S&P Global Ratings podtrzymał długoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia dla Polski w walucie obcej na poziomie A- oraz długoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A, podała agencja. Perspektywa ratingów została podtrzymana na poziomie stabilnym.

S&P podtrzymał długoterminowy rating A- Polski, perspektywa stabilna

Jednocześnie agencja podtrzymała krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A-1 oraz krótkoterminowy rating dla długu w walutach obcych na poziomie A-2, podano w komunikacie.

Konsensus rynkowy zakładał utrzymanie ratingów i ich perspektywy bez zmian.

"Zdywersyfikowana gospodarka Polski, wykształcona siła robocza, członkostwo w UE, dający się kontrolować poziom zadłużenia publicznego i prywatnego oraz stosunkowo rozwinięte krajowe rynki kapitałowe - to czynniki, które stanowią podstawę podtrzymania oceny ratingowej" - czytamy w komunikacie.

Agencja spodziewa się, że impuls fiskalny (który szacuje łącznie na 1,6% w 2019 i 2020 r.), a także inwestycje współfinansowane ze środków unijnych i wzrost płacy realnej przyczynią się do uzyskania wzrostu PKB w tym roku na poziomie 3,9%. W latach 2020-2022 wzrost gospodarczy prognozowany jest na poziomach odpowiednio: 3,1%, 3% i 2,8%.

Według S&P, inflacja CPI wyniesie 1,9% w tym roku i po 2,5% w latach 2020-2022.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
ADAM
4 lata temu
Skoro jest tak świetnie to reating powinien rosnąć a u nas radość i ogólne wzruszenie że nie spada. jakies to dziwnie PiSowskie.