Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd zatwierdził układ w uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym Rafako

1
Podziel się

Sąd rejonowy wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu w ramach uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego Rafako, podała spółka. Przedmiotowe postanowienie jest nieprawomocne.

Sąd zatwierdził układ w uproszczonym postępowaniu restrukturyzacyjnym Rafako
bDBdBQKZ

Pod koniec grudnia Rafako w restrukturyzacji złożyło w Sądzie Rejonowym w Gliwicach XII Wydział Gospodarczy wniosek o zatwierdzenie układu w ramach uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego.

W listopadzie ub.r. w toku uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego zatwierdzono propozycje układowe dla wierzycieli. Wyodrębniono 7 grup wierzycieli. Propozycje dla grupy II zakładają m.in. konwersję 20% wierzytelności głównej na akcje Rafako w drodze emisji do 50 mln nowych akcji serii L po cenie emisyjnej wysokości 2 zł z wyłączeniem prawa poboru.

Rafako w restrukturyzacji jest największym w Europie producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki. Oferuje generalną realizację bloków energetycznych opalanych paliwami kopalnymi. Większościowym akcjonariuszem spółki jest PBG. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Rafako sięgnęły 1,24 mld zł w 2019 r.

bDBdBQLb
bDBdBQLC
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
rafakowiec
2 tyg. temu
brawo tak trzymac