Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
19.03.2020 10:13

Santander BP podniósł limit transakcji zbliżeniowych bez PIN-u do 100 zł

Kartami płatniczymi Santander Bank Polska będzie można wykonywać płatności zbliżeniowe do 100 zł bez podawania kodu PIN od 19 i 20 marca br., podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Od 19 i 20 marca, w ślad za zmianami Mastercard i Visa, karty płatnicze Santander Bank Polska będą gotowe do płatności zbliżeniowych do 100 zł bez podawania kodu PIN. Do tej pory limit wynosił 50 zł" - czytamy w komunikacie.

Z płatności z nowym limitem będzie można korzystać w punktach usługowo-handlowych, w których terminale płatnicze zostaną zaktualizowane, dzięki czemu będą akceptowały płatności według nowych zasad.

Aktualizacje terminali płatniczych będą następować sukcesywnie, dlatego w najbliższych tygodniach może się zdarzyć sytuacja, że w niektórych punktach możliwa będzie płatność do 100 zł bez PIN, natomiast w innych tą samą kartą PIN będzie wymagany dla transakcji powyżej 50 zł, wyjaśniono.

"Dla kart Mastercard nie będą wymagane od klienta żadne działania, aby korzystać z płatności do 100 zł, natomiast dla kart Visa wydanych przez Santander Bank Polska, dla zaktywowania tej funkcji, rekomendowane jest wykonanie transakcji stykowej w bankomacie lub terminalu. Może to być płatność, wypłata lub wpłata pieniędzy, sprawdzenie salda" - czytamy dalej.

Santander Bank Polska na koniec 2019 wydał 3 851 tys. kart debetowych dla klientów indywidualnych, ponad 312 tys. firmowych, 805 tys. kart kredytowych.

Visa i Mastercard podały wcześniej, że podniosą limit dla transakcji zbliżeniowych bez PIN-u do 100 zł od 19 marca.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

Eksper indywidualnySzkoda że inni nie robią tego ale limit powinien być co najmniej 450 zł dość dużo ostatnio operacji płatniczych w sklepach po kimś nie wiadomo czy nie … Czytaj całość

01-04-2020

hma dlaczego trzeba aktywowac??? musze wyjsc z domu i to zrobić, a bankomat mam daleko!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (2)