Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
20.03.2020 10:18

Santander BP umożliwia firmom karencję w spłacie kapitału na 3 lub 6 mies.

Santander Bank Polska wprowadził możliwość wnioskowania o karencję w spłacie kapitału kredytów ratalnych na 3 lub 6 miesięcy dla małych i średnich firm. Zawieszony kapitał zostanie rozłożony proporcjonalnie na pozostały okres kredytowania, przy czym ostateczny termin spłaty kredytu nie zmieni się. W okresie karencji klient płaci tylko raty odsetkowe, podał bank. Santander BP pracuje także nad pakietem rozwiązań pomocowych, zapewniających płynność klientom.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wnioski można składać przez telefon, wkrótce będzie to też możliwe w bankowości internetowej, podano.

"Posiadaczom kredytów w rachunku bieżącym automatycznie przedłużamy je na kolejne 2 miesiące, jeśli termin kredytu wkrótce się kończy. Nie pobieramy za to opłaty, nie jest wymagany aneks. Klientów informujemy o tym rozwiązaniu przez korespondencję w bankowości internetowej. Jeśli ktoś nie chce skorzystać z przedłużenia, wystarczy, że nas o tym poinformuje" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo wraz z partnerem - firmą inFakt, dostarczającym usługę eKsięgowości, bank uruchomił bezpłatną infolinię. Klienci, w rozmowie z księgowymi, mogą otrzymać informacje o rządowych rozwiązań osłonowych, zasiłkach dla przedsiębiorców czy możliwości zdalnej obsługi księgowej.

Bank poinformował, że przyjmuje zgłoszenia klientów indywidualnych o odroczenie spłaty raty kapitałowej kredytów gotówkowych i hipotecznych. Wnioski będą realizowane w najbliższym czasie.

"W najbliższych dniach udostępnimy klientom pełne rozwiązanie umożliwiające odroczenie spłaty raty kapitałowej na okres 3 lub 6 miesięcy. Klienci będą mogli składać wnioski: przez telefon w Multikanałowym Centrum Komunikacji pod numerem 1 9999 w Santander Internet, w oddziale naszego banku lub w placówce partnerskiej. Aby ułatwić klientom dostęp do gotówki, wprowadziliśmy także zwolnienie z opłaty za wypłatę z obcych bankomatów oraz znieśliśmy opłatę za cashback" - czytamy także.

Bank przypomniał także, że od 19 i 20 marca, w ślad za zmianami Mastercard i Visa, karty płatnicze Santander Bank Polska będą gotowe do płatności zbliżeniowych do 100 zł bez podawania kodu PIN.

"Finalizujemy prace nad dalszymi rozwiązaniami, w tym dla pozostałych przedsiębiorców. Nadrzędnym celem dla nas jest zapewnienie ciągłości finansowej dla naszych klientów przez wdrożenie uproszczonych procesów kredytowych. Dodatkowo pracujemy nad pakietem rozwiązań pomocowych, zapewniających płynność naszym klientom" - podsumowano.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem Santander Bank Polska jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

marodlaczego nikt nie pisze ,że za złożenie wniosku o wakacje kredytowe bank pobiera opłatę w wysokości 200 zł

22-03-2020

RozbójA co z frankowiczami, których już nie zabija wirus tylko raty. Raty wzrosły w przeciągu 2 lat 100% i końca nie widać. To zabójstwo 0,5 miliona Polaków … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)