Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sasin: Ewentualny stan suszy nie zagrozi funkcjonowaniu elektrowni

4
Podziel się

Wystąpienie suszy nie będzie stanowiło zagrożenia dla jednostek wytwórczych energii elektrycznej, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Sasin: Ewentualny stan suszy nie zagrozi funkcjonowaniu elektrowni
bErVRCpx

"Ewentualny stan suszy nie stanowi zagrożenia dla funkcjonowania jednostek wytwórczych znajdujących się w Energa S.A., Enea S.A., Tauron PE S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Podmioty te deklarują odpowiednie przygotowane na możliwość wystąpienia suszy i na bieżąco monitorują sytuację w poszczególnych obiektach" - napisał Sasin w odpowiedzi na interpelację poselską.

Jednocześnie zaznaczył, że w części elektrowni wodnych przepływowych susza wpłynie negatywnie na wolumen produkowanej energii, jednak realizowane są przedsięwzięcia inwestycyjne, które optymalizują ich możliwości wytwórcze. Zgodnie z deklaracjami spółek, są one w stanie zagwarantować zachowanie ciągłości produkcji na właściwym poziomie, nawet w przypadku wystąpienia trudnych warunków hydrologicznych.

"Jednocześnie informuję, że stopnie piętrzące z elektrowniami wodnymi pełnią również istotną rolę w szeroko pojętej gospodarce wodnej prowadzonej w zlewni rzek, również w okresie suszy" - dodał wicepremier.

bErVRCqa
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Ryszard
rok temu
Jak Sasin mówi,że zagrożenia nie będzie to ...mówi, a zagrożenie będzie bo wody dla elektrowni brak
Mirosław
rok temu
Jak Sasin mówi że będzie dobrze to na pewno będzie zupełnie odwrotnie pełna klapa tow Sasin
vv2
rok temu
typie z paskudnym ryjkiem,już się nie wypowiadaj bo to co powiesz to się zawsze w kupę obraca
bErVRCqb
...
rok temu
Panele fotowoltaiczne nie potrzebują wody do funkcjonowania, tak samo wiatraki - kto godzi się na tak bzdurne artykuły?!