Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
02.06.2020 15:36

Sasin: Ewentualny stan suszy nie zagrozi funkcjonowaniu elektrowni

Wystąpienie suszy nie będzie stanowiło zagrożenia dla jednostek wytwórczych energii elektrycznej, poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ewentualny stan suszy nie stanowi zagrożenia dla funkcjonowania jednostek wytwórczych znajdujących się w Energa S.A., Enea S.A., Tauron PE S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz Zespole Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. Podmioty te deklarują odpowiednie przygotowane na możliwość wystąpienia suszy i na bieżąco monitorują sytuację w poszczególnych obiektach" - napisał Sasin w odpowiedzi na interpelację poselską.

Jednocześnie zaznaczył, że w części elektrowni wodnych przepływowych susza wpłynie negatywnie na wolumen produkowanej energii, jednak realizowane są przedsięwzięcia inwestycyjne, które optymalizują ich możliwości wytwórcze. Zgodnie z deklaracjami spółek, są one w stanie zagwarantować zachowanie ciągłości produkcji na właściwym poziomie, nawet w przypadku wystąpienia trudnych warunków hydrologicznych.

"Jednocześnie informuję, że stopnie piętrzące z elektrowniami wodnymi pełnią również istotną rolę w szeroko pojętej gospodarce wodnej prowadzonej w zlewni rzek, również w okresie suszy" - dodał wicepremier.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

...Panele fotowoltaiczne nie potrzebują wody do funkcjonowania, tak samo wiatraki - kto godzi się na tak bzdurne artykuły?!

02-06-2020

MirosławJak Sasin mówi że będzie dobrze to na pewno będzie zupełnie odwrotnie pełna klapa tow Sasin

02-06-2020

RyszardJak Sasin mówi,że zagrożenia nie będzie to ...mówi, a zagrożenie będzie bo wody dla elektrowni brak

Rozwiń komentarze (4)