Notowania

Przejdź na
energetyka
17.02.2020 09:18

Sasin: PKN Orlen spodziewa się decyzji KE ws. przejęcia Energi w I kw.

PKN Orlen spodziewa się decyzji Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Energi w I kw. 2020 r., poinformował minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Informuję, że PKN Orlen SA złożył wniosek prenotyfikacyjny do Komisji Europejskiej o zgodę na planowaną koncentrację. Spółka oczekuje wydania decyzji Komisji w pierwszym kwartale 2020 roku" - napisał Sasin w odpowiedzi na interpelację poselską.

Wskazał też, że Ministerstwo Aktywów Państwowych, posiadając 51,52% udziału w kapitale Energi i 64,09% głosów na walnym zgromadzeniu, szczegółowo analizuje złożoną przez PKN Orlen ofertę pod kątem zasadności odpowiedzi Skarbu Państwa na to wezwanie.

"Skutki ekonomiczne oraz społeczne ewentualnego zbycia akcji i ich wpływ na ochronę interesów Skarbu Państwa oraz pracowników spółki będą stanowiły istotny element analiz, a ich wynik będzie miał zasadniczy wpływ na decyzje o ewentualnej sprzedaży akcji Energa SA przez Skarb Państwa" - czytamy dalej.

W grudniu 2019 r. prezes PKN Orlen informował, że spółka spodziewa się zamknięcia transakcji przejęcia Grupy Energa w I poł. 2020 r.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Tagi: energetyka, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-02-2020

SławekSasin powinien niedługo spodziewać się walenia w drzwi o 6 rano !!!!

Rozwiń komentarze (1)