Notowania

rynek spożywczy
07.02.2020 12:31

Sędzia - komisarz zatwierdził plany restrukturyzacyjne grupy Piotr i Paweł

Warszawa, 21.01.2020 (ISBnews) - Sędzia - komisarz zatwierdził spisy wierzytelności i plany restrukturyzacyjne w ramach postępowania sanacyjnego w trzech spółkach z grupy Piotr i Paweł, podała spółka. Sędzia wyznaczył także terminy zgromadzenia wierzycieli dla wszystkich trzech spółek na 21 lutego 2020 r. w Poznaniu.

Podziel się

"Zastosowaliśmy pionierską procedurę nieformalnych uzgodnień spisu wierzytelności pomiędzy nami jako zarządcą, a wierzycielami - jeszcze przed złożeniem spisów do sądu. Dało to bardzo obiecujące rezultaty. W Piotr i Paweł S.A. złożono 15 sprzeciwów na ok. 800 wierzycieli, z czego 2 zostały już cofnięte. Podobna sytuacja jest w Piotr i Paweł Detal - zaledwie 8 sprzeciwów na ok. 1000 wierzycieli oraz w spółce Grupa Piotr i Paweł - 12 sprzeciwów. Suma wierzytelności kwestionowanych przez wierzycieli jest stosunkowo niewielka i bardzo daleka od 15% sumy wierzytelności uprawniających do głosowania nad układem. Oznacza to, że spisy wierzytelności zostały zatwierdzone w części nieobjętej sprzeciwami - co jest informacją niezwykle korzystną z perspektywy szybkości postępowania. Standardowo sprzeciwy zgłasza około 10 do 15% wierzycieli - taka liczba sprawiłaby, że postępowania sanacyjne toczyłyby się jeszcze minimum ponad rok dłużej" - powiedział prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, zarządca sanacyjny w Grupie
Piotr i Paweł Patryk Filipiak, cytowany w komunikacie.

"Na zgromadzeniach wierzycieli dojdzie do głosowania nad układem. Jesteśmy spokojni o wynik tego głosowania - otrzymaliśmy wsparcie nie tylko od banków, ale również od większości kluczowych wierzycieli. Zapewniam więc naszych kooperantów, że mogą być spokojni o bieżący biznes i kontynuację współpracy. Jestem pewien, że sanacja szybko się skończy i będziemy mogli poświęcić się wyłącznie działalności operacyjnej i rozwojowi biznesu" - dodał wiceprezes spółek Piotr i Paweł Jakub Karbowiak,cytowany w komunikacie.

Na początku grudnia ub. r. Grupa Piotr i Paweł złożyła zaktualizowane plany restrukturyzacyjne, które uwzględniają inwestycję dokonaną przez Spar Group.

Na początku listopada br. grupa podała, że spółki z Grupy Piotr i Paweł wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych,

16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

Spar Group - jako inwestor - wspiera Grupę Piotr i Paweł w zakresie spłaty zobowiązań, negocjacji umownych i rozwoju. Dotychczas podpisano lub odnowiono kontrakty z prawie 350 dostawcami. Zgodnie z planem, w systemie logistycznym jest już dostępnych ponad 7 500 produktów od prawie 500 dostawców.

Spar Group - wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski - w październiku 2019 roku sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar i dostosowywać się do standardów międzynarodowego holdingu z wieloletnim doświadczeniem w sektorze detalicznym na świecie i w Europie.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące