Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Shiba Inu z rekordowym wynikiem. Kryptowaluta-mem w natarciu

29
Podziel się:

Kryptowaluta-mem o nazwie Shiba Inu z żartu zmieniła się w jedną z najpotężniejszych wirtualnych walut. Inwestorzy ulokowali w niej 44 mld dolarów. W rok z postawionego na Shiba Inu 1 dolara można było zrobić prawie milion dolarów.

Shiba Inu z rekordowym wynikiem. Kryptowaluta-mem w natarciu
Kryptowaluta Shiba Inu jest rozchwytywana przez inwestorów (Adobe Stock, igorigorevich)
bESqvbUB

Kryptowaluty przebijają się do świadomości coraz większej liczby ludzi, ale ciągle głównie kojarzone są z bitcoinem. Tymczasem przez lata powstało kilkanaście tysięcy różnych wirtualnych walut, których łączna wartość przekracza obecnie 2,5 bln dolarów.

Co chwile pojawiają się nowe mody. Obecnie hitem jest kryptowaluta o nazwie Shiba Inu. Początkowo miał to być żart miłośników psów tej rasy, które stały się bohaterem licznych memów. Szczególnie, że już wcześniej na podobny pomysł wpadł ktoś inny, wypuszczając na rynek Dogecoina.

bESqvbUD

Przyjmuje się, że kryptowaluta Shiba Inu powstała w sierpniu 2020 roku. Obecnie w obrocie jest ich blisko 590 mln. Z tym, że pojedynczy "coin" ma bardzo, ale to bardzo niewielką wartość. W czwartek po południu kurs wynosił 0,00007804 dolara.

Zobacz także: mBank webinary: Dobre nawyki w inwestowaniu – z czego korzystać, jakich zasad się trzymać, a czego unikać.

Gigantyczne zainteresowanie Shiba Inu

Jej posiadacze notują za to bardzo duże zyski. Na fali coraz większego zainteresowania tą kryptowalutą, jej wartość w ciągu ostatnich 24 godzin wzrosła o około 40 proc., a w tydzień o 177 proc.

bESqvbUJ

To dużo? W rok kurs kryptowaluty Shiba Inu urósł o ponad 80 mln proc! Teoretycznie więc, stawiając 1 dolara rok temu, teraz w portfelu takiego inwestora byłby prawie milion dolarów.

bESqvbUK

Dla porównania, najbardziej znana kryptowaluta świata bitcoin - kosztuje w tej chwili około 61 tys. dolarów. A notowania przez ostatni rok wzrosły o 360 proc.

W sumie w Shiba Inu jest już ulokowanych około 44 mld dolarów. To plasuje ją na ósmym miejscu najbardziej wartościowych kryptowalut. Wyprzedziła Dogecoina, który w tej chwili zamyka TOP10.

Kryptowaluty-memy w oczach eksperta

- Kryptowaluty powstały między innymi, aby zdemokratyzować finanse. Meme coiny są częścią tego samego trendu. Najbardziej interesującym aspektem tej części rynku kryptowalut, jest fakt, że bardzo wyraźnie pokazuje on, jakie znaczenie dla kreowania wartości danego aktywa ma dziś siła społeczności internetowej - zauważa Krzysztof Raś, wiceprezes Bitpanda w Polsce.

Ekspert rynku kryptowalut podkreśla, że na przykładzie meme coinów widać wyraźnie, że społeczność internetowa potrafi skutecznie wpływać na zmienność i kierunek, w którym pójdą pewne aktywa.

bESqvbUL

- Dogecoin został stworzony jako żart. Dziś ma za przed sobą serię innowacji technologicznych, które mają poprawić jego wydajność, a notowania nie są już tak skrajnie zmienne. Kryptowalutą, która próbuje podążać w tym momencie śladami Dogecoina jest Shiba Inu czy Akita Inu - wskazuje.

Raś ocenia, że niezwykle ciężko przewidzieć, jaka będzie przyszłość kolejnych meme coinów. Warto też pamiętać, że hossa i łatwe zyski na Shiba Inu czy podobnych kryptowalutach są kruche. W jednej chwili dobra passa może się odwrócić, a inwestorzy mogą potracić pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESqvbVe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
KOBA
4 tyg. temu
Jak dużo komentarzy ludzi nie znających tematu
KOBA
4 tyg. temu
SHIBA INU 1 milion to 73$
uwno warte
4 tyg. temu
Tak, więc gdzie mogę wypłacić swój 1 milion Shiba Inu? W jakim bankomacie? Tak myślałem.
bESqvbVf
bez szyderstw
4 tyg. temu
Macie już wirtualne pieniądze, przyjaciół, życie..., niestety jeść wciąż trzeba tradycyjnie:)
???
4 tyg. temu
Hmm rok temu shiba ibu kosztowała około 0,000006 $ dzisiaj 0,00006 wzrost 10 krotny Nie wiem jak to liczył autor tego artykułu że wyszło mu z 1$ 1 mln $
...
Następna strona