Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
23.03.2020 10:12

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie za 98 mln euro

Skanska sprzedała biurowiec Generation Park Z w Warszawie do Deka Immobilien, funduszu zarządzającego inwestycjami w sektorze nieruchomości, za 98 mln euro, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Sektor biurowy pozostaje jednym z najbezpieczniejszych w aktualnej sytuacji rynkowej. Połączenie godnej zaufania marki Skanska i wysokiej jakości ponadczasowego budynku, wynajętego renomowanym najemcom, tworzy wartościową i stabilną inwestycję, nawet w niepewnych czasach" - skomentowała prezes spółki biurowej Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej Katarzyna Zawodna-Bijoch, cytowana w komunikacie.

Generation Park Z jest częścią złożonego z trzech budynków kompleksu biurowego Skanska zlokalizowanego na warszawskiej Woli, przy Rondzie Daszyńskiego. Biurowiec oferuje ok. 19 tys. m2 najmu, a także 110 podziemnych miejsc parkingowych dla samochodów i 102 dla rowerów. W budynku znajduje się również dogodna infrastruktura dla rowerzystów i biegaczy, w tym prysznice i przebieralnie, przypomniano.

Skanska jest jedną z wiodących firm deweloperskich i budowlanych w Europie. Poza Skandynawią firma prowadzi działalność w Europie w zakresie budownictwa i inżynierii lądowej - w Polsce, Czechach i na Słowacji oraz w Wielkiej Brytanii. Skanska prowadzi również działalność związaną z nieruchomościami komercyjnymi na wybranych rynkach krajowych w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech, a także mieszkaniowe projekty deweloperskie w Pradze i Warszawie. Oprócz tego Skanska oferuje usługi w ramach partnerstw publiczno-prywatnych. W 2019 roku Grupa Skanska osiągnęła sprzedaż w wysokości 177 mld SEK i posiadała około 34 200 pracowników.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

KrzychuTak ciekawe. Pracowałem w Skanska 9 lat . A zostałem zwolniony za to że nie piłem i nie grałem w karty.

24-03-2020

TatuśSkansk? Mi się wydaje że to Skanska Property. Redaktorku nie pisz to co chcą abys napisal

Rozwiń komentarze (2)