Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Sławomir Mentzen spełnia marzenie. Jego spółka wchodzi na giełdę

16
Podziel się:

Sławomir Mentzen w końcu spełni swoje wielkie marzenie. W przyszłym tygodniu jego spółka wejdzie na giełdę. Uchwałę w tej sprawie podjęła w czwartek Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

Sławomir Mentzen spełnia marzenie. Jego spółka wchodzi na giełdę
Kancelaria Sławomira Mentzena w przyszłym tygodniu wejdzie na giełdę (East News, Pawel Wodzynski)

"No to Sławomir Mentzen w przyszłym tygodniu ma wymarzony debiut giełdowy. Serdeczne gratulacje! PS. Pochwalę się przy okazji, że zostałem członkiem rady nadzorczej spółki Kancelaria Mentzen" - napisał na platformie X Przemysław Wipler. Przy okazji polityk pochwalił się, że został członkiem zarządu Kancelarii Mentzen.

O planach wejścia na giełdę lider Konfederacji już pod koniec lutego.

"Idę na giełdę, a tak dokładnie to moja firma Mentzen SA. Spółka nie potrzebuje finansowania. Wchodzę na giełdę i sprzedaję akcje, bo to moje wielkie marzenie biznesowe" - ogłosił Mentzen na swoim kanale na Youtube.

W czwartek GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji spółki do obrotu.

"Po sukcesie oferty publicznej przyszedł czas na realizację kolejnego punktu na liście moich biznesowych celów. Mentzen SA jest o krok od debiutu na rynku NewConnect. GPW podjęła uchwałę o wprowadzeniu akcji spółki do obrotu, teraz czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Cieszę się, że inwestorzy, którzy nabyli akcje podczas marcowego IPO już wkrótce będą posiadaczami akcji firmy notowanej na giełdzie" - mówi Sławomir Mentzen, cytowany w komunikacie spółki.

Mentzen SA jest spółką matką dla Kancelarii Mentzen (ma ok. 75 proc. udziałów w kapitale zakładowym i 49,9 proc. w głosach) i Mentzen Legal. Zatrudnia 110 osób.

W pierwszym kwartale br. spółka osiągnęła ponad 5,7 mln zł skonsolidowanych przychodów operacyjnych (wzrost o prawie 10 proc. r/r). W tym czasie EBITDA wyniosła 1,3 mln zł, rok wcześniej 1,0 mln zł. Od stycznia do marca 2024 r. grupa zanotowała 0,8 mln zł zysku netto (14 proc. wzrost r/r).

Polityk Konfederacji jest szczególnie dumny z rekordowych przychodów subskrypcyjnych - 2,9 mln zł (11,5 proc. wzrost r/r). "W ich ramach prowadzone są konsultacje, które klienci samodzielnie umawiają. W 2023 roku przeprowadzonych zostało 6110 konsultacji, w samym okresie styczeń-marzec 2024 roku odbyło się 1850 konsultacji" - informuje Sławomir Mentzen.

Duże oszczędności, dom i mieszkanie. Oto majątek Mentzena

Z ostatniego oświadczenia majątkowego wynika, że Sławomir Mentzen posiada znaczny majątek. 702 tys. zł oszczędności, 15 tys. euro oraz 1,5 tys. dolarów i do tego kryptowaluty: 33 bitcoiny za kwotę 4,8 mln zł. To oszczędności, którymi może pochwalić się Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji.

Ma też 7,5 tys. akcji Mirbudu o wartości około 58 tys. zł. 1000 akcji Figene Capital S.A. o wartości 480 zł oraz 1450 akcji Pure Biologics o wartości ponad 17 tys. zł. Mentzen ma również dom o powierzchni 370 metrów kwadratowych, który wycenia na 3,5 mln zł (współwłasność małżeńska). Ma także kolejną nieruchomość o powierzchni 125 metrów kwadratowych (875 tys. zł) i mieszkanie warte 750 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(16)
to bedzie
miesiąc temu
piękny RUG PULL xD
Tryby z piask...
miesiąc temu
Jak myślicie będzie się dało zarobić na śpiącym. Chodzi o to ma takie przerwy i wygląda jakby spał. No w sensie ciekawe jak jest w pracy to ma płacone za mikro drzemki, czy te jest jego Alter ego??? Liczę na debiucie powinno odpalić kilka procent do 12 potem. Już standardowo.
Newconnect
miesiąc temu
Gość potrzebuje kasy... Ale porażka. Myślcie przed wydaniem kasy.
Victor
miesiąc temu
W Stanach w niektórych Stanach w szkołach i uczelniach publicznych w widocznych miejscach będzie wisieć Dziesięć Przykazań, Prawo obejmujące Dom Jakuba i Dom Judy dane narodowi przez Mojżesza a przez Syna Człowieczego potwierdzone.
Adrian.
miesiąc temu
A gdzie można kupić bitcoina za 145k?