Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
30.04.2019 08:49

Soho Development ma porozumienie regulujące warunki sprzedaży Recycling Park

Soho Development podpisał z SFW Energia (SFW) - spółką zależną niemieckiego koncernu energetycznego STEAG - porozumienie regulujące zasady współpracy, która ma zmierzać do zbycia przez Soho Develepment aktywów związanych ze spółka zależną Recycling Park (RP) oraz Recycling Park Kamionka (RPK), podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Porozumienie zawiera zobowiązania emitenta do wyłączności negocjacyjnej i inne gwarancje zapewniające współpracę z SFW po stronie emitenta oraz RP i RPK. W jego ramach strony przystąpią do negocjowania umowy inwestycyjnej oraz współpracować będą przy realizacji kolejnych etapów związanych z wdrażaniem projektu" - czytamy w komunikacie.

Porozumienie zakłada podjęcie przez Soho Development, RP, RPK oraz SFW prac w celu dostosowania projektu do potrzeb SFW. W razie dostosowania projektu ITPOK do potrzeb technologicznych SFW, podmiot ten zadeklarował chęć zakupu udziałów lub majątku RP związanego z realizacją ITPOK, wskazano również.

"Porozumienie o współpracy obowiązuje do dnia 31 grudnia 2019 r. z możliwością rozwiązania przez emitenta lub SFW z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia. Na okres obowiązywania porozumienia emitent złożył SFW wiążącą ofertę zbycia 100% udziałów RP za kwotę 4 000 000 euro oraz wiążącą ofertę zbycia 100% udziałów RPK za kwotę 1 000 000 euro" - czytamy dalej.

Porozumienie nie stanowi umowy przedwstępnej ani nie zawiera zobowiązania warunkowego SFW do nabycia aktywów związanych z RP oraz RPK. Jednak w przypadku, gdy dostosowanie projektu ITPOK będzie możliwe, można się spodziewać sfinalizowania negocjacji umów zbycia udziałów RP i RPK oraz ich ewentualnego zawarcia za cenę wskazaną we wspomnianej wyżej ofercie, podsumowano.

Soho Development to spółka notowana na GPW od 1997 roku. Spółka została założona przez ministra przekształceń własnościowych działającego w imieniu Skarbu Państwa w ramach Programu Powszechnej Prywatyzacji (PPP). Obecnie długoterminowa strategia funduszu zakłada koncentrację na działalności deweloperskiej w oparciu o posiadany bank ziemi oraz sprzedaż aktywów niestrategicznych.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz