Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Asseco Poland przejmuje Exictos SGPS

0
Podziel się:

Inwestorzy giełdowi zdają się być zadowolenia z transakcji.

Adam Góral, prezes Asseco Poland
Adam Góral, prezes Asseco Poland (Asseco Poland)

Grupa informatyczna Asseco Poland umacnia swoją pozycję dostawcy dla sektora bankowego na poziomie międzynarodowym. Przejmuje portugalską spółkę, dzięki której uzyska dostęp do nowych egzotycznych rynków. Informację z zadowoleniem przyjęli inwestorzy. Akcje Asseco radzą sobie najlepiej ze wszystkich spółek z WIG20.

Spółka Asseco Poland przejęła pakiet kontrolny w portugalskiej spółce informatycznej Exictos SGPS. Mowa o 61,38 proc. udziałów, na które wydała 21,5 mln euro. Dzięki tej transakcji Asseco będzie obecne w kolejnych, po Nigerii i Etiopii, krajach Afryki oraz otworzy nowe perspektywy ekspansji na rynki Ameryki Południowej.

Na najnowsze wieści pozytywnie zareagowali inwestorzy z GPW. Kurs akcji Asseco przed południem rósł ponad 2 proc. przy blisko 2 mln zł obrotu. To najlepszy wynik wśród blue chipów, które w większości tracą na wartości.

Obserwuj dzisiejsze notowania akcji Asseco Poland

Portugalska spółka specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu oprogramowania dla sektora finansowego, obsługując ponad 60 banków w krajach portugalskojęzycznych. Prowadzi działalność w dużej mierze na rynkach wschodzących w Afryce, takich jak Angola, Mozambik oraz Republika Zielonego Przylądka. Przychody spółki za 2014 rok wyniosły ponad 41 mln euro, a zysk netto osiągnął poziom prawie 5 mln euro.

Asseco kontynuuje aktywną politykę akwizycyjną. Jest obecne już w ponad 40 państwach świata i notuje tam bardzo dobre wyniki. Przy okazji wyników półrocznych grupa podkreślała znaczące wzrosty przychodów na rynkach zagranicznych, podczas gdy w Polsce spadły o 6 proc.

W pierwszej połowie 2015 roku grupa miała 138 mln zł zysku netto, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 3,3 mld zł.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)