Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Premiera gry Lords of the Fallen ciągnie w górę kurs akcji

0
Podziel się

W ciągu trzech sesji cena papierów CI Games wzrosła o ponad 30 procent.

Marek Tymiński, prezes CI Games
Marek Tymiński, prezes CI Games (CI Games)
bEpRYyuZ

Akcje CI Games do południa drożały nawet 16 procent. W ostatnich dniach obserwujemy wystrzał kursu w górę na poziomy nie widziane od kilku miesięcy. Rośnie zainteresowanie spółką przed premierą Lords of the Fallen. To najważniejsza gra w dotychczasowym dorobku spółki i jak zapowiada prezes w rozmowie z Money.pl, od wyników sprzedaży tego tytułu zależą wyniki za 2014 rok.

Światowa premiera Lord of the Fallen, gry action RPG, odbędzie się dokładnie za tydzień. Oczekiwania inwestorów w stosunku do tego tytułu są coraz większe, co obrazuje bardzo dynamiczny wzrost kursu akcji CI Games w ostatnich dniach. Przed południem jeden walor spółki był wyceniany na poziomie 11,79 zł. Porównując z wczorajszym zamknięciem oznacza to wzrost o 16 procent. Tak drogich akcji CI Games nie obserwowaliśmy od czerwca.

W ciągu trzech dni kurs urósł o jedną trzecią, natomiast od kilkuletniego dołka z sierpnia tego roku zwyżka sięga 90 procent. Co ważne, za ostatnimi dynamicznymi ruchami w górę stoją wysokie obroty. Mowa o wolumenie sięgającym 250 tysięcy akcji na sesję. W czerwcu 2013 roku była podobna sytuacja, z tą różnicą, że wtedy kurs był na poziomie ponad 15 złotych. Nie wykluczone, że już niedługo zobaczymy podobną wycenę. Warunek jest jeden - dobra sprzedaż Lords of the Fallen.

bEpRYyvb

Notowania CI Games w drugim półroczu 2014 (nie uwzględniają dzisiejszej sesji) Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

- _ CI Games nie podaje prognoz dotyczących sprzedaży. Jest na to zbyt wcześnie. Będziemy na ten temat wiedzieli więcej w okolicach samej premier _y - mówił niecały miesiąc temu wwywiadzie dla Money.pl prezes Marek Tymiński. - _ Do wyjścia na plus potrzebujemy sprzedaży powyżej 500 tysięcy egzemplarzy. O tę liczbę jestem dość spokojny _ - dodał.

Czytaj pełną treść wywiadu dla money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/h/95/m319583.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/spolka-dnia/artykul/premiera;lords;of;the;fallen;to;od;niej;zaleza;zyski;ci;games;wywiad,131,0,1626499.html) *Spółka dnia: Od tej premiery zależą zyski CI Games [WYWIAD] * O wartym ponad 40 milionów złotych projekcie rozmawiamy z prezesem Markiem Tymińskim.
To bardzo ważny projekt dla spółki choćby ze względu na nakłady inwestycyjne. Budżet gry to ponad 40 milionów złotych, a więc najwięcej w historii działalności CI Games.

W 2013 roku na rynek trafiły inne gry producenta _ Sniper Ghost Warrior 2 _ oraz _ Alien Rage _. Spółka zanotowała wtedy rekordową sprzedaż i niemal 30 milionów złotych zysku netto. Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku dużo brakuje do takiego wyniku. Co więcej, strata przekracza 10 milionów złotych.

bEpRYyvh

Prezes jednak nie zaprzecza szansie na zbliżenie się do zeszłorocznego rezultatu i jak mantrę powtarza słowa, że w_ szystko będzie zależało od sprzedaży gry Lords of the Fallen _.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEpRYyvC
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)