Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gtc
22.01.2015 11:39

Spółka dnia: Akcje dewelopera wzrosną o ponad 30 procent?

Analitycy DM PKO BP zalecili właśnie kupowanie akcji dewelopera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GTC)
Thomas Kurzmann, prezes GTC

Analitycy DM PKO BP zalecają kupowanie papierów spółki, wskazując, że jest szansa na wzrost ich kursu.

Kilka dni temu spółka działająca na rynku nieruchomości komercyjnych poinformowała o tym, że zweryfikowała wartość swojego portfela nieruchomości. W raporcie za 2014 rok będzie ona niższa o 132 miliony euro.

- _ Po ponownej ocenie nieruchomości zlokalizowanych w mniejszych miastach oraz drugorzędnych lokalizacjach w Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, i na Węgrzech w czwartym kwartale 2014 r., Zarząd podjął decyzję o zaprzestaniu wspierania wybranych projektów i sprzedaży aktywów Spółki, które nie przynoszą oczekiwanych zysków _ - czytamy w komunikacie GTC.

Ta informacja spowodowała poważną wyprzedaż akcji dewelopera.

Kurs akcji GTC w ostatnim miesiącu

Analitycy z DM PKO BP wydali rekomendację_ kupuj _ dla papierów GTC. Wyznaczyli przy tym cenę docelową na poziomie 6,40 złotego za sztukę. To co prawda mniej od poprzedniej w wysokości 8 złotych, ale jednocześnie o 32 procent więcej od czwartkowego kursu otwarcia.

- _ GTC stoi wciąż przed kwestią podniesienia kapitału. Na ostatnim WZA nie udało się przegłosować podniesienia kapitału o emisję do 140 milionów akcji. Spółka może powrócić do emisji w pierwszym półroczu. Oczekujemy, że skala podniesienia kapitału wyniesie 100-150 milionów euro. Oprócz poprawy wskaźników finansowych dodatkowy kapitał według planów Spółki miał służyć poszerzeniu aktywów o nowe nieruchomości inwestycyjne. Rozważany był zakup kilku budynków biurowych generujących czynsze, które mogłyby zasilić cash flow operacyjny _ - czytamy w rekomendacji DM PKO BP.

Tagi: gtc, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz