Notowania

cig
12.01.2015 11:10

Spółka dnia: Akcje producenta gier drożeją dziś kilkanaście procent

Spółka podała szacunki wyników za 2014 rok. Analitycy zalecają sprzedaż akcji. Dlaczego?

Podziel się
Dodaj komentarz
(CI Games, na zdjęciu Marek Tymiński, prezes zarządu)

Kilkanaście procent zyskują akcje CI Games w pierwszych godzinach dzisiejszej sesji. Obroty jak na spółkę są znaczące. Przekraczają już milion złotych. Ostatnie miesiące, w związku z premierą gry Lords of the Fallen, charakteryzują się dużą zmiennością. Prezes zapowiedział już kolejną część serii. Znamy już też pierwsze szacunki wyników za 2014 rok.

Pod koniec października do sprzedaży trafiła najnowsza gra CI Games. Lords of the Fallen to najdroższy tytuł w historii polskiego producenta. Jej budżet to około 30 mln zł, nie wliczając w to kosztów marketingowych, szacowanych na kolejne około 12 mln zł.

Nakład gry przekroczył 750 tys. sztuk, z tego blisko połowa trafiła już do graczy. Prawie 30 proc. sprzedaży zostało zrealizowane drogą elektroniczną, która jest bardziej rentowna niż sprzedaż detaliczna. Jak zapowiadał prezes Marek Tymiński, przy sprzedaży 500 tys. sztuk, koszty powinny się zwrócić i spółka zacznie generować zyski z tytułu.

Przed samą premierą kurs akcji CI Games dynamicznie rósł. Między 16 a 22 października można było zarobić nawet 38 proc. Po premierze nastroje mocno się pogorszyły i kurs spadł z ponad 11 zł do niewiele ponad 7 na koniec 2014 roku. Ostatnie 7 sesji przyniosło znowu odbicie w górę o jedną czwartą. W piątek na zamknięciu za jeden płacono 8,12 zł. Dzisiaj kurs przekraczał już 9 zł.

Cena akcji CI Games od początku 2014 roku (bez uwzględnienia dzisiejszej sesji)

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 23 października, obniżyli rekomendację dla akcji spółki do _ sprzedaj z __ trzymaj _. Cenę docelową wyznaczyli na poziomie 9,3 zł. Podkreślają, że brak premier CI Games w 2015 roku, powoduje, iż potencjał wzrostu wartości akcji wyczerpał się na jakiś czas.

Dopiero na 2016 rok prezes Tymiński zapowiedział premierę Snipera 3. W najbliższych miesiącach spółka wyda jedynie dodatek do Lords of the Fallen, a w drugiej połowie roku mobilną wersję tej gry. CI Games planuje też drugą część gry Lords of the Fallen i już rozpoczął prace koncepcyjne.

Prezes w grudniu przyznał, że w związku z pracami nad nowymi produkcjami, spółka będzie potrzebowała finansowania zewnętrznego. Wykluczył jednak możliwość emisji akcji. W piątek po sesji zarząd opublikował szacunkowe wyniki za 2014 rok. Przychody netto ze sprzedaży przekroczyły 100 mln zł. Rok wcześniej przychody wyniosły 107 mln zł, a zysk był niewiele mniejszy niż 30 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: cig, spółka dnia, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz