Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Spółka dnia: Ambitne plany Grupy Kęty. Ponad ćwierć miliarda złotych na inwestycje

0
Podziel się

Spółka podała prognozy na 2015 rok.

Spółka dnia: Ambitne plany Grupy Kęty. Ponad ćwierć miliarda złotych na inwestycje
(Grupa Kęty)
bDKnYshx

255 milionów złotych na nowe inwestycje zamierza przeznaczyć w 2015 roku Grupa Kęty. Producent m.in. profili aluminiowych i opakowań giętkich prognozuje, że ten rok przyniesie wyraźny wzrost zysków.

Grupa Kęty, którą kieruje Dariusz Mańko, podała dziś prognozę wyników finansowych na 2015 rok. Według nich zysk netto spółki ma wzrosnąć o 18 procent r/r, a przychody o 8 procent r/r. Grupa Kęty zamierza też wyraźnie zwiększyć środki na inwestycje.

Prognoza wyników Grupy Kęty (mln zł)
2014* 2015**
Przychody ze sprzedaży 1820 1962
EBIT 222 226
EBITDA 308 321
Zysk netto 168 201
Wydatki na inwestycje 85 255
bDKnYshz

Źródło: Money.pl na podstawie danych Grupy Kęty. wstępne wyniki, *prognoza.

- _ Zarząd Grupy Kęty zakłada, iż w 2015 roku nastąpi dalsza poprawa koniunktury w gospodarce światowej, co przełoży się na lepsze wyniki zarówno w zakresie przychodów ze sprzedaży, jak i zysków z działalności operacyjnej _ - czytamy w prognozie Grupy Kęty.

Inwestorzy optymistycznie zareagowali na wtorkowe doniesienia ze spółki. Notowania spółki zyskują od rana prawie 2 procent.

Notowania akcji Grupy Kęty w ostatnich trzech miesiącach

bDKnYshF

Do kupna akcji inwestorów zachęciły też zapowiedzi spółki dotyczące dywidendy. Zarząd zaproponował zwiększenie jej poziomu do 60 procent zysku netto, co daje 11 złotych na akcję. - _ W związku z obecną, bardzo dobrą sytuacją finansową Spółki, korzystnymi prognozami oraz koniecznością optymalizacji struktury kapitału Zarząd podjął decyzję o zwiększeniu wskaźnika wypłaty dywidendy do 60% skonsolidowanego zysku netto _ - podaje Grupa Kęty.

Spółka ma też ambitne plany związane z nowymi inwestycjami. W planowanej kwocie 255 milionów złotych na 2015 rok około 40 milionów złotych stanowi przesunięcie płatności z projektów inwestycyjnych z 2014 roku.

Do tego, że nowe inwestycje są potrzebne, prezes Dariusz Mańko, przekonywał już w rozmowie z Money.pl w kwietniu ubiegłego roku.

- _ Przykładem są opakowania, które wyprzedziły pięcioletnią strategię. To, co mieliśmy wydać na inwestycje do 2015 roku w segmencie opakowań, wydaliśmy już wcześniej. Mało tego, już obłożyliśmy nowe urządzenia. Skoro są zamówienia, to trzeba je realizować. Tym bardziej, jeśli wciąż mamy potencjał do zwiększania mocy produkcyjnych, a sam biznes jest bardzo zyskowny _ - stwierdził prezes Grupy Kęty.

bDKnYsia
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)