Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jacek Frączyk
Jacek Frączyk
|

Spółka dnia: Gra Bloober Team przeszła certyfikację

0
Podziel się:

Inwestorzy, którzy zapisali się na nową emisję mogą sobie zacząć dopisywać 29 proc. zysku.

Spółka dnia: Gra Bloober Team przeszła certyfikację
(PAP / EPA)

Bloober Team podał, że gra Brawl została zaakceptowana przez firmę NVIDIA na platformę NVIDIA Shield. Co więcej, została wybrana jako tytuł, który będzie przedstawiany na stoisku NVIDIA podczas targów Game Developers Conference w San Francisco w dniach 4-6 marca 2015 r.

Gra jest remake'™iem Basement Crawl, jednej z pierwszych gier dostępnych na platformie Playstation 4. Brawl miał znaleźć się w sprzedaży pod koniec 2014 r., ale premierę przesunięto na początek 2015 r.

Akcje spółki wystrzeliły o ponad 5 proc. Jest to dla Bloober już szósty kolejny dzień bez spadku notowań. Od początku lutego akcje zyskały aż 28 proc., a 73 proc. od początku roku.

Firma jest jednym z tygrysów branży gier komputerowych, którzy w ostatnich miesiącach podbijają serca inwestorów rynku mniejszych spółek z NewConnect. Obroty na jej akcjach systematycznie rosną. O ile w styczniu osiągnęły prawie 4 mln zł, to na kilka dni przed końcem lutego jest to już 3,8 mln zł. Średnia obrotów na sesję to w lutym 210 tys. zł - wynik lepszy od niektórych spółek z mWIG40. Udział w obrotach całego NewConnect w lutym do 3,3 proc., w styczniu było to 3,2 proc.

Notowania Bloober Team - 1 tydzień

Nowa emisja powinna zejść na pniu

24 lutego kończył się termin zapisów na publiczną emisję pół miliona akcji Bloober Team. Nowe akcje mają stanowić 27 proc. kapitału spółki. Cenę emisyjną ustalono na 24 zł, co daje łączną wartość emisji w wysokości 12 mln zł. Pośrednikiem był DM BOŚ.

Przy obecnej cenie giełdowej - powyżej 31 zł - zysk inwestora, który zdecydował się wczoraj na zapis, to już 29 proc. W ciągu jednego dnia! Pod warunkiem oczywiście, że do debiutu nowych akcji dojdzie szybko i obecna cena giełdowa się co najmniej utrzyma. Wzrost po zakończeniu zapisów sugeruje, że z uplasowaniem wszystkich nowych akcji nie powinno być żadnych problemów.

Wyniki świetne, mimo że produkt flagowy z błędami

W 2014 roku Bloober Team osiągnęła 6,1 mln zł przychodów (+118 proc. względem 2013 r.), 2,3 mln zł EBITDA (+1655 proc.) i 1,4 mln zł zysku netto (+262 proc.). Nieco słabszy był wzrost wyników w samym czwartym kwartale, kiedy spółka uzyskała 1,4 mln zł przychodów (+39 proc. do 4 kwartału 2013 r.), 0,5 mln zł EBITDA (+656 proc.) i 0,3 mln zł zysku netto (+603 proc.).

Spółka ma zamiar specjalizować się w grach z gatunku horror/thriller przeznaczonych dla tzw. hardcorowego gracza. Swój rekordowy wynik 2014 roku zawdzięcza sprzedaży tylko jednej gry - Basement Crawl. Ta, mimo początkowo słabych recenzji, wynikających z wykrytych w grze błędów, które uniemożliwiały rozgrywkę z innymi graczami, zyskiwała na efekcie nowości, bo była jedną z pierwszych gier na nową konsolę Playstation 4. W grze poruszamy się po labiryncie piwnic, celem wyeliminowania przeciwników przy pomocy wymyślnych pułapek. Budżet zamknął się poniżej 2 mln zł. Początkowa cena za kopię to 10 dolarów.

We wrześniu 2014r. na rynku amerykańskim ukazała się gra Deathmatch Village, spółki zależnej Emitenta - Freeky Games sp. z o.o. Tylko na rynku europejskim ściągnęło ją ponad 1 milion graczy, przez co spółka jest jednym z najpopularniejszych tytułów w modelu free to play na platformy Playstation.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

spółka dnia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)