Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Spółka dnia: Kopex ma umowę z KGHM. Uciekają od węgla?

0
Podziel się:

Firma będzie współpracować z KGHM. Ujawnili wartość umowy.

Józef Wolski, prezes Kopex
Józef Wolski, prezes Kopex
bEJBMZlx

Co najmniej do 2020 roku spółka Kopex będzie współpracować z koncernem KGHM. Firma chce zdywersyfikować swoją działalność poza kopalnie węgla.

Kryzys w górnictwie spowodował, że producenci sprzętu wykorzystywanego w tej branży, szukają możliwości dywersyfikacji swoich usług. Grupa Kopex poinformowała o tym, że jej spółka Kopex - Przedsiębiorstwo Budowy Szybów podpisała właśnie aneks do umowy z KGHM, zawartej w 2012 roku. Dotyczyła ona wykonania wyrobisk chodnikowych w kopalni Polkowice-Sieroszowice. Dzięki aneksowi współpraca została wydłużona do 2020 roku.

Jak podał Kopex, w aneksie zostało określone szacunkowe wynagrodzenie. Za prace w latach 2015-2020 wyniesie ono 427,5 miliona złotych. Z kolei w październiku ubiegłego roku Kopex i KGHM podpisały kontrakt na zaprojektowanie kompleksu urabiającego rudę miedzi, a od grudnia 2013 roku spółki Grupy Kopex zawarły z KGHM Polska Miedź S.A. umowy o łącznej wartości prawie 176 milionów złotych.

bEJBMZlz

_ - Sukcesywne podpisywanie kolejnych kontraktów dobitnie pokazuje, że nasz segment działa stabilnie, a plan dywersyfikacji usług poza wydobycie węgla działa - _ mówi Józef Wolski, prezes Kopex S.A., cytowany w informacji przesłanej przez spółkę.

Notowania Kopeksu w ostatnich trzech miesiącach

Prezes Kopeksu już w ubiegłym roku zaznaczał, że spółka będzie chciała zdywersyfikować swoją działalność. Tłumaczył to prognozami mówiącymi o tym, że rok 2015 dla górnictwa nie będzie lepszy niż poprzedni.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów ubiegłego roku spółka wypracowała 84,71 miliona złotych skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 41,36 miliona złotych w tym samym okresie ubiegłego roku.

bEJBMZma
spółka dnia
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)