Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Spółka dnia: Radpol zwiększa sprzedaż. Co z kursem akcji?

0
Podziel się:

Producent rur opublikował dzisiaj wyniki finansowe po trzech kwartałach.

Krzysztof Pióro, prezes Radpolu
Krzysztof Pióro, prezes Radpolu (Radpol)
bFfXBHjF

157,50 miliona złotych wyniosły przychody Grupy Radpol po trzech kwartałach tego roku. W tym czasie spółka wypracowała zysk netto na poziomie 10,98 miliona złotych - wynika z raportu opublikowanego dzisiaj przez Radpol.

Podczas dzisiejszej sesji kurs spółki na razie nieznacznie spada i znajduje się w okolicach 9,55 złotego za akcję. Tymczasem w ostatniej rekomendacji analitycy DM BPS zalecili inwestorom kupowanie papieru Radpolu, wyznaczając cenę docelową w wysokości 11,66 złotego za akcję. Oznacza to możliwość potencjalnego wzrostu o około jedną piątą.

Notowania grupy Radpol w ostatnich 3 miesiącach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFfXBHjH

Grupa Radpol, producent m.in. instalacji wodnych, kanalizacyjnych i gazowych, opublikowała dzisiaj wyniki finansowe po trzech kwartałach. Skonsolidowane przychody za ten okres wyniosły 157,50 miliona złotych, co oznacza wzrost o 27 procent w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. W tej kwocie jedynie niecałe 10 procent sprzedaży pochodziło z eksportu.

W tym samym czasie Grupa Radpol wypracowała 10,98 miliona złotych zysku netto wobec 12,28 miliona złotych w pierwszych trzech kwartałach 2013 roku. Firma zaznacza jednak, że na ubiegłorocznym wyniku zaważyło jednorazowe wydarzenie, które dało dodatkowy, nadzwyczajny zysk w wysokości 4,1 miliona złotych. Po skorygowaniu tych danych, dynamika wzrostu tegorocznego zysku netto to 35 procent r/r.

Jak podaje spółka, zwiększenie sprzedaży było przede wszystkim efektem znaczącego wzrostu na systemach ciepłowniczych. Wyraźnie wzrosła też sprzedaż systemów rurowych. Analitycy DM BPS zakładają, że Radpol wypracuje w tym roku 16,6 miliona złotych zysku netto przy około 219 milionach złotych przychodów.

bFfXBHki
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)