Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Świetna seria Eurocashu. Potencjał ograniczony

0
Podziel się:

Akcje w niecały tydzień podrożały o 20 procent, mimo że wyniki finansowe wciąż zawodzą.

Spółka dnia: Świetna seria Eurocashu. Potencjał ograniczony
(billyfoto/iStockphoto)
bETydsUR

Ponad 3 procent drożeją dziś akcje Eurocashu. To najlepsza spółka na całym rynku, jeśli weźmiemy pod uwagę akcje, na których obrót przekracza milion złotych. To też czwarta tak dobra sesja z rzędu. Hurraoptymizm inwestorów może dziwić, bowiem wyniki za trzeci kwartał raczej zawiodły.

Jeszcze niecały tydzień temu jedna akcja Eurocashu kosztowała 31,50 zł. Przed południem było to już nawet 37,55 zł. Prosty rachunek wskazuje na to, że w tym czasie można było zarobić prawie 20 procent. Tylko dzisiaj kurs zwyżkuje o 3,5 procent, przy obrotach sięgających 7 milionów.

Kurs mocno odbija po tym jak jeszcze w ubiegłym tygodniu znalazł się na poziomie najniższym od kilku lat. Dokładniej od 2012 roku, kiedy to zysk grupy osiągnął rekordowy poziom 250 milionów złotych. W 2013 roku nastąpił spadek o prawie 12 procent. Po trzech kwartałach tego roku również nie można być optymistą.

bETydsUT

Notowania akcji Eurocashu od początku 2012 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zysk netto grupy w trzecim kwartale 2014 roku wyniósł 57,5 mln zł wobec 73,9 mln zł zysku rok wcześniej. Prognozy zakładały 60,6 mln zł zysku. Narastająco po dziewięciu miesiącach jest to około 108 milionów.

Negatywny wpływ na wyniki ma trudna sytuacja na rynku dystrybucji żywności. Grupa ponosi w tym roku zwiększone koszty sprzedaży związane m.in. z akcjami
promocyjnymi wspierającymi sprzedaż. Jednocześnie w dalszym ciągu ciążą jej koszty związane z operacyjną integracją i reorganizacją spółki Eurocash Dystrybucja.

Najwięksi optymiści wśród domów maklerskich wyceniają papiery na 39 złotych, więc potencjał do kontynuacji silnego ruchu z ostatnich dni jest raczej ograniczony.

bETydsUZ

Analitycy Wood&Company oczekują, że Eurocash wróci na ścieżkę wzrostu dzięki: odzyskaniu kontroli operacyjnej nad Tradisem, rozwojowi Delikatesów Centrum oraz powrotowi na rynek fuzji i przejęć. Jednocześnie prognozują, że w tym roku spółka zanotuje 185 mln zł zysku netto, 261 mln zł zysku EBIT oraz 16,9 mld zł przychodów.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bETydsVu
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)