Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: W grudniu ich akcje zyskały ponad 20 procent

0
Podziel się:

Analitycy Noble Securities widzą potencjał do poprawy wyników spółki Mercor.

Spółka dnia: W grudniu ich akcje zyskały ponad 20 procent
(Emily2k/Dreamstime)

W grudniu akcje spółki Mercor nieco odrobiły. Optymistycznym impulsem jest m.in. zmiana rekomendacji z akumuluj do kupuj. Analitycy zwrócili nie tylko uwagę na wyniki spółki, ale także na prognozy dywidendowe.

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 18 grudnia, podwyższyli rekomendację Mercora do kupuj z akumuluj, a cenę docelową jednej akcji spółki obniżyli do 10,42 zł z 14,84 zł. Oceniono, że wyniki za pierwszą połowę 2014/15 są neutralne. Widać jednak potencjał do ich poprawy w kolejnych kwartałach.

_ - Po transakcji sprzedaży połowy biznesu zarząd chce się skupić się na rozwoju nowych produktów, tak aby w kilka lat dojść do poziomu sprzedaży sprzed transakcji. Oceniamy ten plan jako ambitny i w prognozach zakładamy bardziej konserwatywne wzrosty. Efekt inwestycji będzie widoczny jednak w znacznej mierze dopiero od drugiej połowy 2015 roku. Do tego czasu kusząca wydaje się potencjalna stopa dywidendy w przyszłym roku, którą szacujemy na ok. 9 procent _ - czytamy w raporcie.

Noble Securities prognozuje, że w roku 2014/15 spółka wypracuje 12,8 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 24,5 mln zł EBITDA oraz blisko 210 mln zł przychodów. Rok później zysk netto ma wzrosnąć do 14,6 mln zł, EBITDA do 26,7 mln zł, a obroty do 220 mln zł.

Notowania akcji Mercor od początku grudnia Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Raport został przygotowany przy kursie 8,1 zł. Dziś pojedynczy walor spółki jest wyceniany na 7,9 złotych, czyli i tak 24 procent poniżej ceny docelowej wyznaczonej przez analityków.

(PAP)

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)