Notowania

To ich pierwszy taki kontrakt w Norwegii. Polski Torpol ma umowę na ponad 8 mln koron

Zadania w ramach zagranicznego kontraktu będzie wykonywać spółka należąca do grupy - Torpol Norge.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Sienicki/wikimedia (CC BY 2.5))

Polska spółka Torpol zajmująca się modernizacją linii kolejowych oraz torowisk tramwajowych pozyskała swój pierwszy kontrakt kolejowy w Norwegii. Jego wartość z wyłączeniem kosztów użytych materiałów wynosi 8,25 mln koron norweskich, czyli około 3,9 mln złotych.

Zadania w ramach zagranicznego kontraktu będzie wykonywać spółka należąca do grupy - Torpol Norge. Firma przebuduje układ torowy na stacji Hamar w południowo-wschodniej Norwegii. Zleceniodawcą jest Jernbaneverket, czyli norweski odpowiednik PKP PLK, który zarządza szlakami kolejowymi w tym kraju.

To pierwszy kontrakt Torpolu na rynku kolejowym w Norwegi. Wcześniej spółka realizowała projekty tramwajowe w Oslo i Bergen. Prezes spółki cytowany w komunikacie jest zdania, że w najbliższym czasie firma pozyska kolejne kontrakty kolejowe na kolejne miliony koron.

"Projekt zakłada przebudowę dwóch torów z opcją modernizacji dodatkowego trzeciego. Ponadto, w zakres prac wchodzi wymiana sieci trakcyjnej, a także likwidacja jednego z istniejących torów" - czytamy w komunikacie.

Notowania spółki Torpol w tym roku na GPW

"Oferta Torpol Norge AS została wybrana według kryterium, gdzie 80 procent stanowiła cena, a pozostałe 20 procent ocena możliwości wykonawcy. Zamawiający wysoko ocenił w szczególności zaproponowany harmonogram prac, organizację projektu, standardy BHP i ochrony środowiska oraz dotychczasowe doświadczenie. Umowa dotycząca prac zostanie zawarta do dnia 20 czerwca br., a prace mają zakończyć się na początku grudnia" - dodano w komunikacie.

Niedawno wiceprezes Torpolu informował, że firma chce zacząć zarabiać również w Iranie. Spółka miałaby działać w segmencie Oil & Gaz oraz walczyć o kontrakty dotyczące prac przy sieciach przesyłowych.

W całym 2015 roku spółka osiągnęła przychody przekraczające 1,2 mld złotych, a zysk netto wyniósł prawie 32 mln złotych.

Tagi: rynek kolejowy, tor, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz