Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Erbudu ma umowę na farmę wiatrową za 24,76 mln zł netto

0
Podziel się:

PBDI S.A z Torunia - spółka w 90% zależna Erbudu - zawarła umowę z Parkiem Wiatrowym Gaworzyce na roboty budowlane przy budowie farmy wiatrowej Żukowice za 24,76 mln zł netto, podał Erbud.

Spółka Erbudu ma umowę na farmę wiatrową za 24,76 mln zł netto

Termin realizacji umowy to 30 czerwca 2020 r., czytamy w komunikacie.

Dziś wcześniej innogy Renewables Polska podało, że rozpoczyna budowę lądowej farmy wiatrowej Żukowice składającej się z 11 turbin wiatrowych.

Grupa innogy eksploatuje w Polsce 8 parków wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej ponad 240 MW. Farmy wiatrowe umiejscowione są w czterech regionach Polski: w Nowym Stawie w pobliżu Gdańska, Opalenicy w rejonie Poznania, Krzęcina i Tychowa na terenie Pomorza Zachodniego oraz na obszarze województwa podlaskiego, w okolicach Suwałk, Piecek i Taciewa.

Największymi firmami należącymi do Innogy w Polsce są Innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma Innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2018 r. miała 2,33 mld zł skonsolidowanych przychodów.

energetyka
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)