Notowania

perfumy
14.05.2019 12:51

Spółka Majdana przynosi zyski. Spór z Chanel zażegnany, opakowania zniszczone

Notowania akcji kontrolowanej przez Radosława Majdana spółki Vabun szorują po dnie, ale spółka zarabia kolejny kwartał z rzędu. To pewnie jeszcze nie poziomy, które zadowalają celebrytę, ale jego perfumy trafiły właśnie do dużej sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ONS.pl)
Radosław Majdan, prezes i główny właściciel spółki Vabun

Od stycznia wody perfumowane dla mężczyzn Vabun i jedna seria Vabun dla kobiet znalazły się w ofercie sieci Drogerie Natura. "Na bazie dotychczasowych wyników sprzedaży perfum i kosmetyków w sieciach i punktach sprzedaży towarów Spółki oszacowano, że wzrost przychodów z tytułu realizacji ww. umowy może wynieść ok. +160 proc. w skali rok do roku" - podała spółka w raporcie.

Na tej umowie bazuje nadzieja spółki na większe zyski. Radosław Majdan, celebryta, który kontroluje 49,2 proc. głosów w Vabun i zarazem jest jej prezesem oraz twarzą promującą towary, na konkretniejsze pożytki z posiadania akcji musi jeszcze poczekać. Kluczowe jest jednak, że biznes działa i przynosi zyski.

- W pierwszym kwartale podpisaliśmy umowę z właścicielem „Drogerii Natura”, co powoduje podwojenie miejsc sprzedaży naszych produktów - chwali się Radosław Majdan. - Solidnie pracujemy na jak najlepsze wyniki finansowe Vabun oraz na rozwój i rozpoznawalność marki - zapewnia.

Zobacz też: Nino o biznesie - Radosław Majdan: inspiracją byli Indianie

Przychody Vabun spadły w pierwszym kwartale do 491 tys. zł z 496 tys. rok wcześniej. O ile jednak rok temu spółka wykazała stratę 182 tys. zł to teraz był zysk 41 tys. zł.

"Podobnie jak w IV kwartale 2018 roku (rekordowym w historii spółki - red.), zysk został odnotowany przy cały czas ponoszonych nakładach na rozwój nowych produktów, inwestycjach w badania oraz rozwijaniem magazynu w odpowiedni stan zatowarowania" - informuje spółka.

Fakt osiągnięcia zysku jest o tyle istotny, że Vabun musiała zaprzestać sprzedaży perfum "Vabun for Lady No.5" i zniszczyć opakowania i materiały reklamowe. To efekt ugody z szwajcarską firmą Chanel. "Po usunięciu oznaczenia No.5 z butelek perfum będą one mogły być ponownie wprowadzone do obrotu gospodarczego". Jeśli Vabun dotrzyma warunków ugody, nie będzie musiał płacić odszkodowań.

Firma nie zatrudnia nikogo na umowę o pracę, a jedynie na zlecenie i dzieło. Korzysta też z usług podwykonawców na zasadach outsourcingu.

Obecnie w swojej ofercie Spółka posiada pięć linii perfum (dla mężczyzn i kobiet) oraz trzy linie żelów pod prysznic (dla mężczyzn). Część działalności to usługi szkoleniowe, przygotowujące pracowników wyższego szczebla do występów przed kamerą i udzielania wywiadów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: perfumy, vabun, vab, giełda, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2019

polPerfumy Majdana ?ZAPACH STARYCH ADIDASÓW?

14-05-2019

lisekKim ten człowiek jest?opanujcie się majdan ,majdan i majdan w mediach,to już zbiera się na wymioty,ten gość to nic!

14-05-2019

ItenHantŚwietnie, że sobie radzi i próbuje sił w biznesie. Wielu sportowców nie potrafi nic poza tym co robiło na boisku. Ja mu kibicuję tak po ludzku.

Rozwiń komentarze (99)