Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka PHN-u złożyła do UOKiK wniosek ws. wspólnej inwestycji z Hillwood

0
Podziel się:

PHN 3 - spółka zależna Polskiego Holdingu Nieruchomości - złożyła wraz z HE Dutch II B.V. z grupy kapitałowej Hillwood wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) w sprawie zgody na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Spółka PHN-u złożyła do UOKiK wniosek ws. wspólnej inwestycji z Hillwood

Wniosek wpłynął 20 marca 2019 r., sprawa jest w toku.

"Wspólny przedsiębiorca powstanie na bazie spółki istniejącej pod firmą PHN SPV 21 Sp. z o.o. ('SPV') [...] Utworzenie SPV ma na celu realizację krótkotrwałego projektu inwestycyjnego, tj. zabudowę nieruchomości gruntowej położonej w Świebodzinie, której właścicielem jest obecnie SPV, wynajęcie wzniesionego budynku i krótkotrwałe zarządzanie nim w celu dalszej sprzedaży" - czytamy w komunikacie.

PHN 3 Sp. z o.o. jest spółką holdingową Polskiego Holdingu Nieruchomości, który jest kontrolowany przez Skarb Państwa. PHN wraz ze spółkami tworzącymi grupę kapitałową PHN jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela.

HE Dutch II B.V. jest spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej Hillwood, będącej jedną z największych grup obecnych w branży nieruchomości, która od 25 lat buduje i inwestuje na całym świecie. W Polsce grupa Hillwood prowadzi aktywność w obszarze nieruchomości przemysłowych.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)