Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółki Famuru zawarły umowę na sprzedaż PBSz na rzecz JSW za 204 mln zł

0
Podziel się:

Spółki Primetech (dawniej: Kopex) i PBSZ 1 z grupy kapitałowej Famur podpisały z Jastrzębską Spółką Węglową umowę rozporządzającą sprzedaży Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz), podał Famur. Wartość transakcji to 204 mln zł.

Spółki Famuru zawarły umowę na sprzedaż PBSz na rzecz JSW za 204 mln zł
bECsEIdN

"Spełnienie wszystkich warunków zawieszających transakcji pozwoliło zakończyć ponad roczny proces sprzedaży" - czytamy w komunikacie.

Na podstawie umowy JSW nabyła łącznie 4 430 476 akcji PBSz o łącznej wartości nominalnej 13 025 599,44 zł, stanowiący 95,01% kapitału zakładowego i uprawniający do wykonywania takiej samej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu PBSz, podano.

"Sprzedaż PBSz to wynik konsekwentnej realizacji strategii Grupy Famur, która zakłada wzmocnienie części maszynowej i dezinwestycje aktywów nie stanowiących podstawowej działalności. Jednocześnie pozwala rzetelnie realizować zapisy umowy restrukturyzacyjnej dotyczące rozliczenia długu Grupy Primetech (dawniej Grupy Kopex)
. Środki pochodzące ze sprzedaży PBSz zostaną w całości przeznaczone na spłatę Transzy B zadłużenia. Warto podkreślić, że do kompletnej spłaty Transzy B spółka Primetech musiała dopłacić ponad 6 mln zł z własnych środków" - powiedziała prezes Primetech Beata Zawiszowska, cytowana w komunikacie

bECsEIdP

Łączna cena sprzedaży pakietu wynosi 204 mln zł, z czego 199 mln zł zostało zapłacone w dacie zamknięcia transakcji, natomiast 5 mln zł zostaje zatrzymane w celu zagwarantowania zapewnień sprzedającego i zostanie rozliczone po dacie zamknięcia transakcji, najdalej w terminie trzech miesięcy po tej dacie, poinformowano również.

PBSz posiada kompetencje w zakresie projektowania i budowy szybów. Spółka realizuje projekty dla polskiego górnictwa.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

bECsEIeq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)