Notowania

rynek spożywczy
02.09.2019 16:00

Spółki Piotr i Paweł podpisały porozumienia z bankami

Warszawa, 02.09.2019 (ISBnews) - Spółki Piotr i Paweł w ramach postępowania sanacyjnego zawarły porozumienia z bankami, które są ich największymi wierzycielami, podał Piotr i Paweł. Banki będą wspomagać starania spółek w zakresie osiągnięcia porozumienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Proces restrukturyzacji przeprowadzamy sprawnie, mając na uwadze interes wszystkich wierzycieli. Zapewniamy, że założony plan spłat wierzytelności będzie realizowany - bardzo sprawnie przechodzimy przez kolejne etapy procesu inwestycyjnego. Inwestor strategiczny - Spar Group - zapewnia dokapitalizowanie i pewność rozliczeń w relacjach z partnerami biznesowymi. Porozumienia z bankami są ważnym krokiem w drodze do zawarcia porozumienia z innymi wierzycielami, co będzie wieńczyć postępowania sanacyjne spółek Piotr i Paweł. Naszym celem jest jak najszybsze unormowanie bieżącej działalności sieci. Powstały dedykowane zespoły robocze, toczą się rozmowy z dostawcami i wynajmującymi, omawiane są kwestie strategiczne związane z rebrandingiem, wyborem sklepów pilotażowych itp." - oświadczył zarząd spółek, cytowany w komunikacie.

"Banki zaangażowane w proces sanacyjny wypracowały porozumienie ze spółkami z grupy Piotr i Paweł, którego celem jest sukces restrukturyzacji sieci detalicznej. Wierzymy, że działania zarządcy sanacyjnego oraz wsparcie ze strony inwestora, jakim jest Spar Group, pozwolą na sprawne zakończenie procesu sanacji" - powiedziała starszy ekspert ds. restrukturyzacji w ING Banku Śląskim Agata Soja, cytowana w komunikacie.

Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zatwierdził transakcję przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną The Spar Group Ltd. Sklepy Piotra i Pawła stają się częścią globalnej sieci Spar.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2019

tadeuszi dobrze, drozyzna jak tego, ja ze halino raz jakem poszedl to od razu uciekl do biedronki!

Rozwiń komentarze (1)