Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spółki Taurona mają porozumienie, dzięki któremu rozwiążą 350 mln zł rezerw

0
Podziel się:

Tauron Dystrybucja i Tauron Dystrybucja Pomiary - spółki zależne Taurona Polskiej Energii - podpisały z organizacjami związkowymi porozumienia dotyczące zmian w zakresie wypłat ekwiwalentu pieniężnego za ulgowe korzystanie z energii elektrycznej przez byłych pracowników spółek, dzięki czemu zarządy będą mogły podjąć decyzje o rozwiązaniu rezerw w wysokości 350 mln zł, podał Tauron. Pozytywny wpływ rozwiązania rezerw na wynik EBITDA Grupy Tauron zostanie ujęty w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 r.

Spółki Taurona mają porozumienie, dzięki któremu rozwiążą 350 mln zł rezerw

"Pomimo napięć, jakie na rynkach wywołuje pandemia, Tauron zachowuje stabilność finansową. Na poprawę sytuacji firmy wpływa efektywny dialog ze stroną społeczną. Cieszę się, że tak kierownictwo spółek, jak i strona społeczna wykazały się dojrzałością, która pozwoliła na wypracowanie wartościowego konsensusu" - skomentował prezes Taurona Filip Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

Zmiany wejdą w życie z chwilą wpisu do rejestru zakładowych układów pracy, prowadzonego przez Państwową Inspekcję Pracy.

W kwietniu Tauron Wydobycie podpisał ze związkami zawodowymi porozumienie, na mocy którego obniżono wymiar czasu pracy o 20%. W okresie od maja do lipca pracownicy tego segmentu będą pracowali przez 4 dni w tygodniu. Podobny kompromis udało się osiągnąć w Tauronie Wytwarzanie, gdzie wymiar czasu pracy i uposażenie został zredukowany o 10%. Dzięki tym działaniom spółki Grupy Tauron będą mogły ubiegać się o środki na ratowanie miejsc pracy, pochodzące z rządowej tarczy antykryzysowej.

"Naszym priorytetem jest utrzymanie wskaźnika dług netto/EBITDA na bezpiecznym poziomie, a otwarty, konsekwentny dialog ze stroną społeczną przynosi wymierne efekty korzystnie wpływające na kondycję finansową grupy. Jest to szczególnie istotne w sytuacji turbulencji gospodarczych wywołanych pandemią koronawirusa. Szacujemy, że rozwiązanie rezerw pozwoli na obniżenie wartości tego wskaźnika na koniec I półrocza 2020 r. o ok. 0,4x" - dodał wiceprezes Taurona Marek Wadowski.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)