Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stalprofil ponownie uruchomił skład handlowy w Katowicach

0
Podziel się

Stalprofil ponownie uruchomił skład handlowy w Katowicach po zawieszeniu jego działania spowodowanym wystąpieniem zakażeń koronawirusem u dwóch pracowników, podała spółka. Wpływ czasowego zawieszenia na wyniki spółki może być istotny.

Stalprofil ponownie uruchomił skład handlowy w Katowicach
bEpwPHkR

"14 kwietnia 2020 roku spółka ponownie uruchomiła działalność handlową na Składzie Handlowym Stalprofil S.A. w Katowicach przy ul. Owsianej 60a. Decyzja o czasowym zawieszeniu pracy w/w składu podyktowana była koniecznością ograniczenia ryzyka dalszego rozprzestrzenia się koronawirusa, po stwierdzeniu dwóch przypadków zakażenia COVID-19, wśród pracowników składu" - czytamy w komunikacie.

W trakcie trwania kwarantanny na trenie składu w Katowicach przeprowadzono odkażanie pomieszczeń biurowych, socjalnych i ciągów komunikacyjnych, co umożliwiło rozpoczęcie ich użytkowania, także w celu wznowienia prac inwestycyjnych na tym obiekcie, związanych z budową zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Harmonogram czasowy realizacji tej inwestycji na dziś nie jest zagrożony, podano także.

"Normalna działalność handlowa składu będzie uruchamiana sukcesywnie w miarę powrotu zatrudnionych tam pracowników z kwarantanny. W dniu 14 kwietnia 2020 roku Skład Handlowy w Katowicach rozpoczął swoją pracę w systemie jednozmianowym. Pełne zdolności przeładunkowe (w systemie trzyzmianowym) skład osiągnie w dniu 17 kwietnia 2020 roku" - czytamy dalej.

bEpwPHkT

Stalprofil zastrzega, że na chwilę obecną nie jest możliwe przedstawienie precyzyjnych danych liczbowych, dotyczących potencjalnego wpływu zatrzymania pracy składu na wyniki spółki, jednak szacuje, że wpływ ten nie będzie istotny z uwagi na:

- przejęcie zdecydowanej części zamówień realizowanych dotychczas na składzie handlowym w Katowicach przez drugi skład spółki, zlokalizowany w Dąbrowie Górniczej,

- obniżoną okresową aktywność klientów, a tym samym mniejsze średnie wolumeny sprzedaży w okresie przed i po Świętach Wielkanocnych, które są powtarzalne na przestrzeni wielu ostatnich lat.

Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

bEpwPHlu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)