Notowania

cena ropy
13.06.2016 13:35

Cena ropy spada z najwyższego poziomu od października 2015 roku

W ubiegłym tygodnia notowania surowca typu Brent osiągnęły poziom 52 dolarów za baryłkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paul Lowry/CC/Flickr)

Pięćdziesiąt dolarów za baryłkę - to ostatnio dość stabilna cena ropy. W ubiegłym tygodnia notowania surowca typu Brent osiągnęły poziom 52 dolarów za baryłkę, co jest najlepszym wynikiem od października ubiegłego roku.

Od początku roku ceny rosły: w styczniu baryłka kosztowała nawet poniżej 30 dolarów. Teraz kosztuje około pięćdziesięciu. Ale nie ma pewności, że będzie jeszcze drożej, chociażby dlatego, że Kanadyjczycy odbudowują instalacje naftowe zniszczone w ostatnich pożarach. Więcej ropy może popłynąć także z Libii i z Nigerii.

O stabilizacji cen mówił też kilka dni temu Rafael Correa, prezydent Ekwadoru, który należy do naftowego kartelu OPEC: "Myślę, że można oczekiwać, iż pięćdziesiąt dolarów za baryłkę to cena, która utrzyma się do końca roku".

Notowania ropy typu Brent w tym roku

Tygodnik "The Economist" uważa, że więcej ropy może popłynąć ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w przemyśle naftowym pojawiły się ostatnio niewielkie oznaki ożywienia. A więcej surowca na rynku to powód do stabilizacji lub spadku jego cen.

Tagi: cena ropy, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2016

PiotrA u mnie na stacji z hukiem!!!!!!!! cena ropy poszła w górę z 4,46 na 4,56. O co tu chodzi?

13-06-2016

prosiakSpada z hukiem???????????? 18. maja - brent 48.93 USD. 10 czerwca 50.54 USD. W styczniu 2016 27,16 USD!!!!! Co Wy … Czytaj całość

13-06-2016

itiWszystkie znaki na ziemi i niebie potwierdzaja ze cana ropy bedzie sie obniżać i przez dlugi czas nie bedzie wzrostow cen a moze juz nigdy cena ropy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)