Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny metali na LME. Miedź w dół mimo cięcia stóp w Chinach

0
Podziel się:

Inwestorzy oceniają, jakie będą skutki obniżki stóp procentowych w Chinach.

Ceny metali na LME. Miedź w dół mimo cięcia stóp w Chinach
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje, podobnie jak inne metale przemysłowe. Inwestorzy oceniają, jakie będą skutki obniżki stóp procentowych w Chinach - informują traderzy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 5024 dolarów za tonę, po spadku o 0,8 proc.

W Szanghaju tona miedzi w dostawach na październik zdrożała o 1,0 proc. dp 39.200 juanów. Na Comex w Nowym Jorku funt miedzi traci 0,9 proc.

We wtorek bank centralny Chin obniżył stopy procentowe: benchmarkową stopę procentową o 25 pkt. bazowych do 4,6 proc., roczną stopę depozytów o 25 pkt. bazowych do 1,75 proc., a stopę rezerw obowiązkowych banków o 0,5 pkt. proc. do 18,0 proc. Była to reakcja na ostatnie, silne spadki na giełdach w Chinach.

Mark Pervan ocenia, że na razie rynek analizuje ostatnie działania banku centralnego Chin.

- Rynek dostaje mieszane sygnały. We wtorek podjęto działania stymulujące gospodarkę. W krótkiej perspektywie można się spodziewać większej zmienności na rynkach - podkreśla analityk Australia and New Zealand Banking Group w Melbourne.

- Ogólnie spodziewamy się, że tempo zdrowienia chińskiej gospodarki przyspieszy do końca tego roku, jeśli będą temu towarzyszyć dalsze cięcia stóp procentowych i stymulowanie gospodarki - wskazuje zaś Helen Lau, analityczka Argonaut Securities Asia. - Ożywienie w takich sektorach jak motoryzacja i budownictwo wesprze popyt na surowce, w tym na miedź - dodaje.

Notowania tygodniowe miedzi

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)