Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi. Metal wytracił wcześniejsze wzrosty cen

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są bez zmian. Metal wytracił wcześniejsze wzrosty notowań.

Ceny miedzi. Metal wytracił wcześniejsze wzrosty cen
(AP/Fotolink/East News)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są bez zmian. Metal wytracił wcześniejsze wzrosty notowań - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniana po 5135 dolarów za tonę. Wcześniej metal drożał o 0,4 proc.

W Szanghaju tona miedzi w dostawach na styczeń staniała o 1,1 proc.

- Na rynkach metali brakuje mocnego czynnika, który nada kierunek zmian cen - mówi Xu Liping, starszy analityk HNA Topwin Futures Co. w Szanghaju. - Inwestorzy wahają się i nie decydują na mocniejsze wejście na giełdy metali, a mają na to wpływ wahania kursów walut i indeksów giełdowych - dodaje.

Notowania miedzi

Gracze rynkowi analizują środowe komentarze przedstawicieli Fed.

Szefowa amerykańskiej Rezerwy Federalnej Janet Yellen powiedziała, że decyzja w sprawie podniesienia stóp procentowych w USA w grudniu nie została jeszcze podjęta.

- O tym, czy Rezerwa Federalna ostatecznie podejmie decyzję o podwyżce, zadecydują dane makroekonomiczne, które napłyną do czasu posiedzenia - stwierdziła.

Yellen w trakcie wystąpienia przed komisją usług finansowych Kongresu powiedziała też, że Fed zakłada rozwój w gospodarce USA w tempie wystarczająco silnym, aby możliwa była kontynuacja poprawy na rynku pracy, co z kolei powinno pobudzić inflację.

Prezes Fed oświadczyła, że jeśli dane makroekonomiczne potwierdzą te oczekiwania, Fed będzie się zastanawiał nad podwyżką w grudniu, jednak - jak dodała - na razie nie została jeszcze podjęta żadna decyzja.

William Dudley, prezes Fed z Nowego Jorku, ocenił, że Fed może podwyższyć stopy procentowe w USA już w grudniu.

Te komentarze przedstawicieli Rezerwy Federalnej wpłynęły na umocnienie się kursu amerykańskiego dolara.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)