Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedź drożeje po dobrych danych z przemysłu USA. Bez Chin obroty jednak siadły

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w odróżnieniu od innych metali przemysłowych. Na rynkach są obawy, że popyt na metale w chińskim sektorze budowlanym może osłabić się w 2017 roku. Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniana po 4827,00 dolarów za tonę, po wzroście o 0,2 proc.

Miedź drożeje po dobrych danych z przemysłu USA. Bez Chin obroty jednak siadły
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bFetfluJ

Cena miedzi rosła, ale wolumen obrotu metalem był bardzo niski ze względu na nieobecność największego konsumenta miedzi - Chin - na rynkach finansowych. Państwowe święto trwać będzie tam aż do końca tygodnia.

Miedzi pomogły dobre dane o aktywności amerykańskiego przemysłu - indeks ISM wzrósł we wrześniu do 51,5 pkt. z 49,4 pkt. (50 pkt. oznacza równowagę) - ale i dobre dane o koniunkturze przemysłowej (PMI) w Europie, które ukazały się w poniedziałek.

Notowania tygodniowe miedzi

bFetfluL

Analitycy Deutsche Banku prognozują, że przez najbliższe sześć miesięcy popyt na metale w Chinach pozostanie mocny i będzie wsparciem dla notowań metali, ale prognozy "poza tym horyzontem", już nie są takie pozytywne.

Według nich, podaż metali wzrośnie w reakcji na wyższe ich notowania, ale jest możliwe, że w Chinach mogą być mniej sprzyjające dla metali warunki popytowe, bo koniunktura na rynku nieruchomości zaczyna się kończyć.

Metale przemysłowe weszły w ubiegłym tygodniu w rynek byka w reakcji na lepsze prognozy dla chińskiej gospodarki.

Miedź może zdrożeć o ponad 40 procent do 2020 roku, bo na globalnym rynku miedzi mogą pojawić się braki tego metalu - oceniają przedstawiciele Pan Pacific Copper Co., największego producenta miedzi w Japonii.

bFetflvm
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)