Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Cena miedzi w Londynie odbija się z najniższego poziomu od 2 miesięcy. Dzięki Chinom

2
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie odbijają się z najniższego poziomu od ponad dwóch miesięcy z powodu oczekiwań, że w Chinach będzie luzowanie polityki monetarnej. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 4654,50 dolarów za tonę, po zwyżce o 0,5 proc.

Cena miedzi w Londynie odbija się z najniższego poziomu od 2 miesięcy. Dzięki Chinom
(AP/Fotolink/East News)

Przez poprzednie 4 sesje miedź taniała, a cena metalu spadła do 4632 dolarów za tonę, najniżej od 17 czerwca. Przyczyniły się między innymi do tego dane o rosnących zapasach metalu.

Notowania tygodniowe miedzi

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali LME w Londynie wzrosły w poprzednich dniach o 14 procent. Obecnie wynoszą one 240075 ton i są na najwyższym poziomie od 29 stycznia.

Ceny miedzi wytraciły niemal całe wzrosty, jakie zaliczyły w tym roku, podczas gdy inne metale zyskały na wartości - na przykład cena cynku wzrosła w tym roku o 43 procent.

Miedź może jednak nieco poprawić swoje notowania, bo pewne działania podejmuje bank centralny Chin, który pompuje pieniądze na rynki.

- Oczekujemy dalszego luzowania polityki monetarnej w Chinach, co poprawia sentyment na rynkach - mówi Ji Xianfei, analityk Guotai Junan Futures Ltd. w Szanghaju. - Nadal jednak miedź pozostaje relatywnie słaba wobec notowań innych metali, bo jej zapasy są wysokie - wskazuje Ji.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
cezeta
5 lata temu
BRAWO PIS Macie też mój głos i w kolejnych wyborach!!
Lech Wałęsa
5 lata temu
O take polskie mniem hodziło