Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miedź tanieje przez mocnego dolara. Obawy o Chiny

1
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie nieznacznie spadają i są poniżej 4,8 tys. dolarów za tonę. Analitycy prognozują spadek popytu na metal ze strony Chin o nawet 10 procent.

Miedź tanieje przez mocnego dolara. Obawy o Chiny
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)
bFfljYOd

Podczas środowej sesji metal taniał na LME nawet o 0,7 proc., ale odrobił większą część strat. Na koniec dnia miedź straciła jedynie 6 dolarów i była wyceniana po 4800 dolarów za tonę. W dostawach trzymiesięcznych jest wyceniana po 4789,00 dolarów za tonę, po zniżce notowań o 0,2 proc.

Notowania miedzi

Na rynkach są obawy, że popyt na metale w chińskim sektorze budowlanym może osłabić się w 2017 roku.

bFfljYOf

Analitycy Deutsche Banku prognozują, że przez najbliższe sześć miesięcy popyt na metale w Chinach pozostanie mocny i będzie wsparciem dla notowań metali, ale prognozy "poza tym horyzontem", już nie są takie pozytywne.

Według DB, podaż metali wzrośnie w reakcji na wyższe ich notowania, ale jest możliwe, że w Chinach mogą być mniej sprzyjające dla metali warunki popytowe, bo koniunktura na rynku nieruchomości zaczyna przygasać.

"W Chinach, słabnące wskaźniki i dane z rynku nieruchomości mogą zmniejszyć popyt na sprzęt AGD i w budownictwie o 15 proc., a w całej gospodarce o 10 proc." - piszą w swoim raporcie analitycy Argonaut Securities.

bFfljYOG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
lili
5 lata temu
Polska zapłaci, jak niemcy zapłacą POLSCE BILIONY EURO ZA straty wojenne...