Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi rosną. Rynek czeka na decyzję Fed

0
Podziel się:

Rynek zakłada, że Fed pozostawi w tym tygodniu stopy procentowe bez zmian.

Ceny miedzi rosną. Rynek czeka na decyzję Fed
(AP/Fotolink/East News)
bEILWYKt

Miedź na giełdzie w Londynie drożeje, a rynek czeka na wieczorną decyzję Fed - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.766,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,3 proc.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na wrzesień bez zmian po 2,6220 USD za funt. Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na sierpień staniała o 0,8 proc. do 41.820 juanów (6.742 USD).

W środę kończy się dwudniowe posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

bEILWYKv

Rynek zakłada, że Fed pozostawi w tym tygodniu stopy procentowe bez zmian. Z uwagą będzie analizowany natomiast komunikat oraz konferencja prasowa prezes banku Janet Yellen.

Fed ponownie prawdopodobnie podkreśli, że termin podwyżki stóp procentowych zależy od danych makro.

Wobec widocznej w drugim kwartale poprawy w amerykańskiej gospodarce Fed może jednak również zasygnalizować, że rośnie prawdopodobieństwo podniesienia stóp procentowych na kolejnych posiedzeniach. Konsensus rynkowy zakłada, że Fed podniesie stopy procentowe we wrześniu.

Zobacz, jak zmieniały się ceny miedzi

bEILWYKB

- Inwestorzy spekulują przed decyzją Fed - mówi Xu Maili, analityk Everbright Futures Co. w Szanghaju.

Ceny miedzi spadały w ciągu poprzednich 3 tygodni z powodu ocen, że wprowadzane w Chinach działania stymulujące wzrost w gospodarce nie są wystarczające i na razie nie widać efektów ich działania.

- Niedźwiedzi sentyment, jeśli chodzi o rynek metali w Chinach, na razie się nie zmieni - ocenia Xu.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocny wzrost cen miedzi. Oto powód Ludowy Bank Chin chce pobudzić wzrost gospodarczy i zapewne w niedługim czasie podejmie dalsze działania, aby stymulować gospodarkę.
Chiny wspierają miedź. Pobudzą gospodarkę W pierwszym kwartale chińska gospodarka zanotowała wzrost PKB o 7 procent, najsłabszy od 2009 roku.
Miedź tanieje. W centrum uwagi inny surowiec Spadki cen metalu może powstrzymać strajk w kopalni Cerro Matoso w Kolumbii.
Poznaj najnowsze informacje o cenach miedzi Sprawdź, jak wygląda poniedziałkowy poranek na rynku miedzi.
bEILWYKW
giełda
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)