Notowania

ceny miedzi
01.03.2016 08:02

Ceny miedzi w dół po danych z Chin

Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 0,4 proc. po danych o PMI dla przemysłu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają. To reakcja na opublikowane we wtorek dane makro w Chinach - podają maklerzy. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 0,4 proc.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w lutym 49,0 pkt. wobec 49,4 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. Analitycy szacowali PMI na 49,4 pkt.

Z kolei z wyliczeń podanych przez Caixin Media i Markit Economics wynika, że PMI w sektorze przemysłowym wyniósł w lutym 48,0 pkt. wobec 48,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca, a analitycy spodziewali się 48,4 pkt.

- Obawy o chiński wzrost gospodarczy powodują, że inwestorzy szukają bezpiecznych przystani i w tym wypadku stawiają na złoto - mówi Bernard Aw, strateg IG Asia Pte w Singapurze.

Inwestorzy liczą jednak na to, że po słabych danych z gospodarki Chin bank centralny tego kraju jeszcze wzmoże działania wspierające rozwój gospodarczy.

W poniedziałek bank centralny Chin obniżył stopę rezerw obowiązkowych dla banków o 0,5 pkt. proc., aby wesprzeć akcję kredytową w Chinach.

W ub. tygodniu gubernator banku centralnego Chin Zhou Xiaochuan stwierdził, że Chiny nadal mają pole do działania w polityce monetarnej i wielorakie instrumenty do wykorzystania w sytuacji możliwych ryzyk spadku w gospodarce.

Tygodniowe ceny miedzi

Tagi: ceny miedzi, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz