Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w dół po danych z przemysłu Stanów Zjednoczonych

0
Podziel się:

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje wraz z innymi metalami przemysłowymi po danych z przemysłu USA - informują traderzy. Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 5.062,00 USD za tonę, po spadku o 0,5 proc.

Ceny miedzi w dół po danych z przemysłu Stanów Zjednoczonych
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje wraz z innymi metalami przemysłowymi po danych z przemysłu USA - informują traderzy. Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim w sierpniu spadł.

Metal w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniany po 5.062,00 USD za tonę, po spadku o 0,5 proc. Na giełdzie Comex w Nowym Jorku metal tanieje o 0,6 proc.

Wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim spadł w sierpniu do 51,1 pkt. z 52,7 pkt. w poprzednim miesiącu - podał we wtorek Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 52,5 pkt.

Tygodniowe zmiany cen miedzi

"Spodziewamy się dalszego pogorszenia warunków gospodarczych do końca tego roku i na początku 2016" - piszą w nocie dla klientów Nicholas Snowdon i Paul Horsnell, analitycy Standard Chartered.

We wtorek negatywnie na rynki metali podziałały informacje z Chin, gdzie indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym, wyniósł w sierpniu 49,7 pkt. wobec 50,0 pkt. miesiąc wcześniej. To najniższy poziom tego wskaźnika od sierpnia 2012 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)