Notowania

ceny miedzi
26.10.2016 08:48

Miedź na giełdzie w Londynie minimalnie w górę. We wtorek zaliczyła dobrą sesję

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie minimalnie rosną. Miedź na LME w dostawach trzymiesięcznych była wyceniana po otwarciu handlu po 4635,50 dolarów za tonę wobec 4635,00 dolarów we wtorek na zamknięciu handlu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

We wtorek metal miał bardzo dobry dzień, bo cena miedzi na LME wzrosła o 97 dolarów.

Miedź i inne metale przemysłowe zyskiwały tego dnia na globalnych rynkach w reakcji na dobre wskaźniki PMI w wielu gospodarkach na świecie, co wsparło spekulacje, że światowy popyt na metale bazowe się poprawi.

Ceny miedzi

- Mieliśmy trochę dobrych danych PMI w sektorze przetwórczym - powiedział Tim Evans, główny strateg rynku w Long Leaf Trading Group Inc. - Rynek metali ma się w takiej sytuacji całkiem dobrze - dodał.

W tym tygodniu podano wskaźniki PMI dla sektora przetwórczego m.in. we Francji, Niemczech, strefie euro i USA. Wskaźniki te w wielu przypadkach są mocniejsze niż się spodziewano. W Niemczech PMI w przemyśle wzrósł do najwyższego od stycznia 2014 poziomu, a w strefie euro okazał się najwyższy od 2,5 roku.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym wyniósł w październiku 53,2 pkt., a analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 51,5 pkt.

Tagi: ceny miedzi, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz