Notowania

ceny miedzi
26.02.2016 08:04

Ceny miedzi w Londynie nieznacznie w górę. Chiny uspokajają

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie nieznacznie rosną w reakcji na komentarze gubernatora banku centralnego Chin. Stwierdził, że bankierzy centralni nadal mają pole do działania jeśli chodzi o politykę monetarną i stymulowanie gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie nieznacznie rosną w reakcji na komentarze gubernatora banku centralnego Chin - podają maklerzy. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych drożeje o 0,2 proc. do 4.612,0 dolarów za tonę.

Szef banku centralnego Chin stwierdził, że bankierzy centralni nadal mają pole do działania jeśli chodzi o politykę monetarną i stymulowanie gospodarki.

- Chińska gospodarka pozostaje silna, a jej struktura i "właściwości" poprawiają się - powiedział Zhou Xiaochuan podczas piątkowego wystąpienia w Szanghaju przed rozpoczęciem spotkania przedstawicieli państw G20 i rynków wschodzących.

Dodał, że Chiny nadal mają pole do działania w polityce monetarnej i wielorakie instrumenty do wykorzystania w sytuacji możliwych ryzyk spadku w gospodarce.

Bank Chin ocenił swoją obecną politykę jako ostrożną, z lekkim nastawienie na łagodzenie.

Zhou podkreślił w piątek, że polityka banku centralnego Chin jest teraz stosunkowo akomodacyjna.

- Dzisiejszy komentarz banku Chin jest bliższy realiom i sygnalizuje, że chiński bank centralny może w tym roku dalej łagodzić politykę monetarną - ocenia Liao Qun, główny ekonomista Citic Bank International Ltd.

Notowania tygodniowe miedzi

Tagi: ceny miedzi, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz