Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie spadają przez kurs dolara

0
Podziel się:

Niższym cenom surowców sprzyjają rosnące oczekiwania podwyżek stóp procentowych w USA i umacniający się dolar.

Ceny miedzi w Londynie spadają przez kurs dolara
(KGHM)

Miedź na giełdzie w Londynie tanieje o 0,7 proc. Niższym cenom surowców sprzyjają rosnące oczekiwania podwyżek stóp procentowych w USA i umacniający się dolar. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 5.452,50 dolarów za tonę.

W Nowym Jorku miedź w dostawach na wrzesień spada o 1 proc. do 2,47 USD za funt.

Na giełdzie metali w Szanghaju tona miedzi w dostawach na wrzesień spada o 1,8 proc. do 39.770 juanów (6.399 dolarów).

W poniedziałek spadają ceny większości metali przemysłowych, podążając za ogólną spadkową dynamiką cen surowców, dotyczącą między innymi złota, ropy i zbóż.

Uwagę rynku przykuwa dynamika cen cyny, które w poniedziałek także odnotowują spadek po tym jak poprzedni tydzień zakończyły zwyżką o 11 proc. Był to ich największy wzrost od sierpnia 2012 r.

Gorsze notowania surowców powiązane są z oczekiwaniami podniesienia w tym roku stóp procentowych w USA. Możliwość takiego ruchu sygnalizowała szefowa Fed Janet Yellen w swoim cyklicznym sprawozdaniu, które przedstawiła w Kongresie USA w zeszłym tygodniu.

- Podwyżka stóp procentowych w USA powinna dalej umacniać dolara, powodując odpływ kapitału z surowców, metali i aktywów rynków wschodzących - ocenił Vattana Vongseenin z Phillip Asset Management Co. w Bangkoku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)