Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi w Londynie w górę, bo PMI w Chinach powyżej prognoz

0
Podziel się:

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na lepszy od prognoz odczyt wskaźnika PMI w Chinach.

Ceny miedzi w Londynie w górę, bo PMI w Chinach powyżej prognoz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na lepszy od prognoz odczyt wskaźnika PMI w Chinach - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME jest wyceniana po 5128,00 dolarów za tonę, po zwyżce o 0,3 proc.

Miedź na giełdzie metali w Szanghaju w dostawach na grudzień staniała o 0,5 proc., a kontrakty na ten sam miesiąc na giełdzie Comex w Nowym Jorku są wyceniane bez zmian.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w październiku 48,3 pkt. wobec 47,2 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano wyliczenia Caixin Media i Markit Economics. Analitycy spodziewali się w X 47,6 pkt.

- Inwestorzy pozytywnie odebrali dane PMI Caixin, które spowodowały lekkie osłabienie "niedźwiedziego" sentymentu na rynkach metali - mówi Lian Zheng, ekonomista Southwest Futures Co. w Szanghaju. - Wśród graczy rynkowych są nadzieje, że popyt na metale ustabilizuje się w czwartym kwartale i odbije w I połowie przyszłego roku - dodaje.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny miedzi na LME w Londynie spadły o 24 proc. z powodu słabnącego popytu na ten metal w Chinach.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)