Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Iran mocniej zaszkodził miedzi niż Chiny pomogły

0
Podziel się:

Analitycy oceniają, że ceny metali przemysłowych na globalnych rynkach metali mogą nadal spadać.

Iran mocniej zaszkodził miedzi niż Chiny pomogły
(KGHM)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na londyńskiej giełdzie metali jest wyceniana po 5.158,00 dolarów za tonę, po zniżce o 0,3 proc. To efekt m.in. zapowiedzi Iranu dotyczących produkcji tego surowca. Rynkowi czerwonego metalu nie pomogła też obniżka stóp procentowych w Chinach.

Iran zapowiada większą produkcję miedzi rafinowanej. Produkcja miedzi rafinowanej w Iranie wyniesie 250 tysięcy ton - poinformował Ahmad Moradalizadeh, przedstawiciel National Iranian Copper Industries Co. Do 2020 roku produkcja miedzi rafinowanej w tym kraju wzrośnie do 400 tys. ton rocznie, a produkcja koncentratu miedzi wyniesie zaś 1,5 mln ton.

Analitycy oceniają, że ceny metali przemysłowych na globalnych rynkach metali mogą nadal spadać, pomimo już szóstej obniżki stóp procentowych w Chinach od listopada 2014 roku.

Bank obniżył benchmarkową stopę procentową o 25 pkt. bazowych do 4,35 proc. Roczna stopa depozytów została obniżona o 25 pkt. bazowych do 1,5 proc. Bank obniżył też stopę rezerw obowiązkowych banków o 0,5 pkt. proc. oraz o dodatkowe 0,5 pkt. proc. dla niektórych wybranych instytucji finansowych.

Chińczycy reagują w ten sposób na spowolnienie tempa wzrostu gospodarczego w ich kraju, które jest najsłabsze od sześciu lat. W trzecim kwartale tego PKB tego kraju urósł tylko 6,9 procent, co jak na chińskie wyniki jest mizernym wynikiem.

giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)