Notowania

Przejdź na
cena ropy
16.02.2016 08:21

Mocna reakcja rynku ropy na działania Rosji

We wtorek cena surowca rośnie o ponad 3 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/Teun van den Dries)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną w reakcji na informacje, że minister ropy Arabii Saudyjskiej ma spotkać się ze swoim odpowiednikiem z Rosji w Dosze we wtorek, aby rozmawiać o sytuacji na rynkach paliw.

Minister ropy Arabii Saudyjskiej Ali al-Naimi ma spotkać się ze swoim odpowiednikiem z Rosji Aleksandrem Nowakiem

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na marzec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 30,94 USD, po zwyżce o 1,50 USD, czyli 5,1 proc. Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 1,41 USD, czyli 4,2 proc., do 34,80 USD za baryłkę.

Minister ropy Arabii Saudyjskiej Ali al-Naimi ma spotkać się ze swoim odpowiednikiem z Rosji Aleksandrem Nowakiem w stolicy Kataru, aby omówić sytuację na rynku ropy. W rozmowach będzie też uczestniczyć przedstawiciel sektora naftowego z Wenezueli.

- Fakt, że dojdzie do takiego spotkania to już postęp. Oczywiście jeszcze jest przed nami długa droga. Na rynku jest konsensus, że równowaga na rynku ropy może zostać osiągnięta w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy - mówi Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney.

Notowania ropy typu Brent we wtorek

W poniedziałek na NYMEX w Nowym Jorku nie było handlu, bo Amerykanie obchodzili Dzień Prezydenta.

W piątek ropa w Nowym Jorku zdrożała o 12 proc. do 29,44 USD za baryłkę Od początku 2016 r. ropa w USA staniała o 21 proc.

Tagi: cena ropy, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz